شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۹

مسئول مرکز پیام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: روزانه 200 تا 300 مورد مزاحمت تلفنی برای سامانه 125 ایجاد می‌شود….

مسئول مرکز پیام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: روزانه 200 تا 300 مورد مزاحمت تلفنی برای سامانه 125 ایجاد می‌شود.

سیدمهدی سادات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، عنوان کرد: مرکز پیام آتش‌نشانی که ستاد فرماندهی ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهر اراک است، مسئولیت دریافت تماس‌های مردمی ناشی از گزارش حوادث را برعهده دارد.

وی عنوان کرد: پس از دریافت گزارشات وظیفه داریم نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی را به موقعیت حادثه اعزام کنیم.

سادات با اشاره به اینکه مزاحمت‌های تلفنی مختل‌کننده ارائه خدمت به دیگر شهروندان است، گفت: شناسایی گزارش کذب از واقعیت، سخت‌ترین فعالیت پرسنل مرکز پیام است.

مسئول این مرکز به آسیب‌زا بودن این گونه تماس‌ها اشاره کرد و گفت: با اعزام یک تیم به محل گزارش شده، ایستگاه نمی‌تواند به شهروندی که واقعاً دچار حادثه شده، خدمت‌رسانی به موقع انجام دهد، از‌این‌رو این‌گونه تماس‌ها، آثار و تبعات بد و جبران‌ناپذیر را برای شهروندان دیگر رقم می‌زند.

وی به انواع مزاحمت‌های تلفنی اشاره کرد و گفت: مزاحمت بچه‌ها، گزارش از حادثه‌های کذب و ارائه درخواست‌هایی که وظیفه آتش‌نشان نیست از جمله مزاحمت‌هایی است که روزانه برای این مرکز ایجاد می‌شود.

سادات با اشاره به اینکه مدتی است از طریق مراجع قضایی با مزاحمین تلفنی برخورد جدی می‌شود، گفت: مرکز پیام پس از شناسایی و ردیابی شماره‌های ثابت مزاحمین، آنان را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی در این زمینه تصریح کرد: بیشترین آمار مزاحمین از باجه‌های تلفن صورت می‌پذیرد و همین امر سبب شده تا پیگیری و شناسایی مزاحمین برای ارجاع به مراجع قضایی با مشکل روبرو شود.

سادات در پایان خاطرنشان کرد: پرسنل مرکز پیام در سه شیفت کاری با دو مأمور پاسخگو و آماده خدمت‌رسانی به همشهریان هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.