چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۳

ˈ علیرضا جزینی ˈ روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، افزود: این اعتبار به منظور…

ˈ علیرضا جزینی ˈ روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، افزود: این اعتبار به منظور کاهش آسیب ها و پیشگیری از بازگشت دوباره معتادان رهاشده از بند اعتیاد، اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون و مصوبه دولت، بخشی از بودجه کشور باید در حوزه اشتغال معتادان رها شده از دام اعتیاد، اختصاص یابد که در نشست هفته گذشته دولت، این مبلغ اختصاص یافت.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، کاهش بازگشت جرم در ارتباط با مواد مخدر و اعتیاد را از برنامه های مهم و اهداف این ستاد عنوان کرد و گفت: دولت برای این مهم نیازبه مشارکت مردم دارد .

وی گفت: رویکرد اجتماعی به عنوان مهمترین هدف، در دستور کار ستاد قرار دارد و در این راستا، نشستهای مختلفی با اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.

جزینی، مقابله با مواد مخدر را یکی از فعالیت های مهم ستاد عنوان کرد و گفت: این فعالیت قدمتی 100 ساله در کشور دارد ولی توجه به حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر، برابر مطالعات انجام شده سابقه ای 10 تا 12 ساله دارد.

وی، میزان کشفیات مواد مخدر در سال گذشته را 820 تن اعلام کرد و افزود: 65 درصد همسر آزاری ها، 55 درصد طلاق ها، 47 درصد ورودی زندان ها در اثر مواد مخدر بوده است.

وی پیشگیری از شیوع مواد مخدر در جامعه را اولین اولویت کار این ستاد عنوان کرد و گفت: بر این اساس سند جامع پیشگیری، تدوین شده که 40 درصد افراد جامعه را پوشش خواهد داد.

وی بیان کرد: با توجه به رویکرد اجتماعی کاهش بازگشت به جرم در ارتباط با مواد مخدر و اعتیاد، بحث مشارکت مردم، همکاری ورزشکاران، خیرین، اصحاب رسانه و صدا و سیما در دستور کار قرار گرفته است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت : پیوند مسئولان با مردم در حوزه مبارزه با مواد مخدر یکی از عوامل و قدم مثبت در کاهش آسیب ها و بازگشت به اعتیاد است.

ک/2

716/559 /1596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.