شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، صابر سپهری بعد از ظهر جمعه در بازدید از پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزان در اردبیل افزود: این…

به گزارش خبرنگار مهر، صابر سپهری بعد از ظهر جمعه در بازدید از پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزان در اردبیل افزود: این پایگاه ها در طول تعطیلات تابستانی 114هزار دانش آموز را با 43 برنامه تحت پوشش برنامه های اوقات فراغت قرار خواهند داد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی مدارس تربیت تعلیم تعطیل نمی شود، تاکید کرد که با ایجاد این پایگاه ها آموزش و پرورش استان با تمام ظرفیت و امکانات خود برنامه ریزی لازم را برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در مراحل منطقه ای، استانی و کشوری انجام داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه های منطقه ای و استانی در فعالیت مراکز و پایگاه های تابستانی اضافه کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از اول تیر ماه در این مراکز برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری، مهارتی و ورزشی شروع و تا پایان مرداد ماه سال جاری ادامه می یابد.

وی برگزاری اردوهای طرح هجرت 3 با 20  هزار نفر روز را از دیگر برنامه های استانی عنوان کرد و یادآور شد: این اردو با هدف مرمت، بهسازی، زیباسازی و شاداب سازی فضاهای آموزشی و پرورشی، آراستگی محله و محرومیت زدایی از مدارس نواحی و مناطق استان به اجرا می آید.

سپهری با اشاره به همکاری سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع)، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش  استان در این طرح متذکر شد: کارورزی و کارآموزی دانش آموختگان هنرستان های فنی و حرفه ای در تعطیلات تابستانی اجرا می شود.

وی اجرای این طرح را در راستای تکمیل آموخته های هفت هزار و 743 هنرجوی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در محیط واقعی کار دانست و عنوان کرد: برای این منظور از تمام ظرفیت210 هنرستان های فنی و حرفه ای، کار و دانش استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.