دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۹

به گزارش ایرنا، وحید میرزایی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام و مفتاح الجنه در ماه مبارک…

به گزارش ایرنا، وحید میرزایی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام و مفتاح الجنه در ماه مبارک رمضان افزود: از مردم خیر استان انتظار داریم این 300 یتیم را تحت حمایت خود قرار دهند.

وی بیان کرد: هم اکنون 15 هزار یتیم در استان کرمان توسط 26 هزار حامی حمایت می شوند که میانگین دریافتی هر یتیم 70 هزار تومان است.

وی این مبلغ را در مقایسه با میانگین کشوری که 200 هزار تومان است، کم عنوان کرد و گفت: به دنبال این هستیم که در طرح اکرام ایتام به میانگین کشوری برسیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان، طرح اطعام و افطاری در ماه مبارک رمضان را مورد تاکید دین اسلام برشمرد و افزود: سال گذشته ضیافت افطار برای 170 هزار نفر از جامعه هدف برگزار شد و امسال نیز این برنامه را با کمک خیرین در دستور کار داریم.

وی اظهار کرد: از اول ماه مبارک رمضان طرح مفتاح الجنه را آغاز کرده ایم که در این طرح ضمن دیدار با شش هزار خانواده نیازمند، نیازهای آنها توسط خیرین، نیکوکاران و مسوولان برطرف می شود.

میرزایی گفت: سال گذشته 10 میلیارد ریال کمک های مردمی در طرح مفتاح الجنه جمع آوری شد و در اختیار خانواده های نیازمند قرار گرفت که در زمینه تهیه جهیزیه، مسکن، دارو و سایر بخش ها هزینه شد.

وی اضافه کرد: انتظار داریم امسال در ماه مبارک رمضان شاهد مشارکت حداکثری مردم در این طرح باشیم.

وی با اشاره به طرح شفا برای حمایت از بیماران صعب العلاج که با حداقل کمک مالی هر ماه 50 هزار تومان در حال اجراست، گفت: با توجه به هزینه های سنگین درمان و وجود سه هزار بیمار صعب العلاج انتظار داریم مردم در این زمینه ما را یاری نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان خاطرنشان کرد: سه هزار زوج عقد بسته و منتظر جهیزیه و هفت هزار خانواده نیازمند مسکن داریم که منتظر یاری مردم نیکوکار هستند.

وی افزود: امسال از 15 تا 24 تیرماه جاری در بوستان مادر دستاوردهای خانواده کمیته امداد را در قالب 65 غرفه به نمایش خواهیم گذاشت که علاقمندان می توانند ضمن بازدید و خرید به این افراد کمک کنند.

وی گفت: کمیته امداد استان کرمان سه سال متوالی در زمینه ایجاد اشتغال در کشور رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.ک/2

8154/7444

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.