شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، جهانگیر مشایخی پیش از ظهرشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب 431 طرح در بخش دام و طیور…

به گزارش خبرنگار مهر، جهانگیر مشایخی پیش از ظهرشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب 431 طرح در بخش دام و طیور طی سال گذشته در منطقه جنوب استان کرمان، گفت: این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه کشاورزی به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به بهره برداری از 85 درصد این طرح ها، افزود: طرح های باقی مانده نیز در دست اجرا هستند که گامی موثر در توسعه‌ دامپروری شهرستان‌های جنوب کرمان به شمار می روند.

مشایخی اذعان داشت: طرح های گفته شده در زمینه های پرورش گاو شیری، زنبور عسل، طیور و پرواربندی گوساله هستند.

معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: با اجرایی شدن این طرح سه هزار تن به تولیدات دامی و طیور این منطقه اضافه خواهد شد.

وی تصریح کرد: توسعه‌ فعالیت‌های دام و طیور زمینه اشتغالزایی در منطقه را ایجاد می کند به گونه ای با اجرای طرح های گفته شده برای 400 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.

این مسئول یادآور شد: منطقه جنوب استان کرمان به دلیل حاصلخیز بودن از استعدادهای بسیاری در زمینه توسعه فعالیت های پرورش دام و طیور برخوردار است.

مشایخی تصریح کرد: تامین دام متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه، بازاریابی مناسب محصولات دامی و تامین سرمایه از جمله اقداماتی است که برای ایجاد بستر لازم به منظور توسعه فعالیت های بخش دام و طیور ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *