پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۴

جمال ناصحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در سه ماهه نخست امسال 115 مرکز تهیه و توزیع مواد…

جمال ناصحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در سه ماهه نخست امسال 115 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف به اداره کل تعزیرات حکومتی این استان معرفی و از این تعداد 35 واحد تعطیل شدند.

وی، عمده ترین علت تعطیلی واحدهای متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی این استان را عدم رعایت مقررات بهداشتی اعلام کرد و یادآورشد: متصدیان این واحدها با توجه به تذکرهای قبلی اعلام شده از سوی کارشناسان بهداشت محیط به این مهم توجه نکردند.

ناصحی افزود: درهمین مدت 322 مورد نمونه برداری از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان انجام و از این تعداد 27 نمونه آن برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی، اظهار کرد: از مجموع نمونه برداری های انجام شده 10 مورد آن نامطلوب و 17 مورد آن نیز مطلوب گزارش شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان تصریح کرد: نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی این استان در ایام سال به ویژه فصل تابستان به طور ویژه و مستمر انجام می شود.

وی، همچنین با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان برگزاری مراسم افطاری در حد گسترده ای در میان مردم رواج دارد، یادآورشد: در شب های قدر نیز این اقدام حسنه به اوج خود می رسد و در این میان رعایت مسایل بهداشتی اهمیت بسزایی دارد.

ناصحی خاطرنشان کرد: دراین ماه میهمانی خدا، نظارت های کارشناسان بهداشت محیط این استان بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به ویژه رستوران ها و واحدهای عرضه غذای آماده افزایش می یابد.

596/7320

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *