جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۴

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈمحمدتقی نورزادˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی متکدیان شهرستان که در فرمانداری…

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈمحمدتقی نورزادˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی متکدیان شهرستان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در این مراکز خدمات لازم برای کاهش انگیزه در معتادان با روش های علمی و نوین را ارائه می دهند.

وی بیان کرد : یکی از اقدامات موثری که پس از پایان دوره درمان معتادان در بهشهر انجام می شود، پیگیری برای حل مشکلات شخصی تا حد امکان است که از این طریق می توان زمینه برای بازگشت دوباره این افراد به سمت استفاده از مواد مخدر را کاهش داد.

فرماندار بهشهر افزود :بیشترین ناهنجاریهای جامعه در میان معتادان است که باید با پیشگیری، درمان و مقابله، از گسترش دامنه نفوذ و آسیب های ناشی از مواد مخدر کاست.

وی گفت: دوهزار و 500 معتاد اکنون مشغول گذراندن دوران نقاهت برای ترک استفاده از مواد مخدر هستند.

نورزاد به تلاش شبانه روزی ماموران نیروی انتظامی برای مبارزه با سوداگران مرگ اشاره کرد و افزود: تیر ماه امسال بهشهر با 91 درصد افزایش کشف مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، دارای بیشتری کشفیات در مازندران بود.

مسئول روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر نیز در این مراسم گفت : ساماندهی این معضل خانمانسوز به تنهایی موثر و کارگشا نیست و همکاری و هماهنگی دستگاهها برای ساماندهی معتادان خیابانی ضروری است.

ˈ فاطمه ذبیح پور ˈ افزود : در حال حاضر اغلب متکدیان بهشهر ، افراد مسن و حاشه نشین هستند که از شهرهای همجوار به تکدی گیری در شهر مشغول اند .

وی ادامه داد : سال گذشته شهرداری بهشهر 56 متکدی و 31 معتاد را از خیابان ها جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد اعزام کرد . ک/3

7331/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.