پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۷

 مسرور مهمترين اولويت سازمان متبوع خود را تكميل پروژه‌هاي عمراني- زيرساختي منطقه آزاد انزلي عنوان كرد و افزود: پيگيري احداث مجتمع بندري كاسپين…

 مسرور مهمترين اولويت سازمان متبوع خود را تكميل پروژه‌هاي عمراني- زيرساختي منطقه آزاد انزلي عنوان كرد و افزود: پيگيري احداث مجتمع بندري كاسپين از مهمترين برنامه‌ هاي اين سازمان است و در همين راستا مهندسيِ ارزش اين پروژه از سوي شركت مشاوره به پايان رسيده و باكاهش هزينه ها ادامه تكميل اين پروژه براساس مهندسي ارزش آغاز شده است.

مدير عامل سازمان منطقه آزاد انزلي پروژه‌هاي ساخت مركز نمايشگاهي و همايش هاي منطقه آزاد انزلي را در مرحله برگزاري مناقصه براي انتخاب سرمايه گذار اعلام كرد و گفت: عقب ‌ماندگي‌ اين منطقه در بخش عمراني بايد جبران شود.

مسرور با اشاره به اينكه محدوده منطقه آزاد انزلي در گذشته به صورت غيركارشناسي تعيين شده بود افزود: اين سازمان براي جذب سرمايه گذار با  مشكل محدوديت زمين مواجه بود كه با تلاش و پيگيريهاي زياد و عنايت ويژه دولت تدبير و اميد و مصوبه هيات محترم دولت، محدوده اين منطقه افزايش يافت كه اين افزايش محدوده ظرفيت سازي مناسبي  براي جذب سرمايه گذار در اين منطقه است.

وی با تاكيد بر لزوم بهره گيري از ظرفيت ترانزيت بين المللي اين منطقه افزود: فعال سازي كريدور نوستراك و و ايجاد كريدور چين‌ ـ قزاقستان‌ ـ انزلي در دستور كار اين سازمان قرار دارد و در آينده نزديك اين منطقه ميزبان سفير هندوستان به منظور بررسي راهكارهاي فعال سازي كريدور شمال – جنوب است كه با فعال سازي اين دو كريدور نقش منطقه آزاد انزلي و استان گيلان در ترانزيت بين المللي كشور بسيار ارزشمند مي شود.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي از سوي سازمان متبوع خود در سطح اين منطقه را از فعاليت هاي مهم سازمان اعلام و تصريح كرد: برنامه‌ هاي مفصلي از جمله برگزاري جشنواره فرهنگي در محدوده منطقه را در دستور كار داريم كه در اين ميان، در سال جاري براي نخستين بار جشنواره تابستانه در منطقه آزاد انزلي برگزار خواهد شد.   

 همزمان با نيمه شعبان و با حضور امام جمعه شهرستان بندر انزلي، نمايندگان مردم شهرهاي رشت و انزلي در مجلس، اعضاي شوراهاي اسلامي، شهرداران و فرمانداران شهرهاي رشت و انزلي و مديران دستگاه هاي اجرايي استان، معاونان و مديران سازمان و اعضاي شوراهاي اسلامي و خانواده شهدا روستاهاي محدوده منطقه از “كارت شهروندي منطقه آزاد انزلي” رونمايي شد.

 در اين مراسم به صورت نمادين كارت شهروندي منطقه آزاد انزلي از سوي ” رضا مسرور ” مدير عامل سازمان منطقه آزاد انزلي و مسئولان حاضر به تعدادي از اعضا خانواده شهداي محدوده اين منطقه اهدا شد.

كارت شهروندي منطقه آزاد انزلي باهدف سهولت در احراز هويت شهروندان در بخش هاي مختلف خدماتي، تجاري، صنعتي و سرمايه گذاري، تشكيل بانك هاي اطلاعاتي – جمعيتي برای برنامه ريزي بر اساس گروه هاي مختلف فعال در سطح منطقه و پايه ريزي احراز هويت الكترونيكي با استفاده از تجهيزات برنامه ريزي شده خاص براي استفاده در مراكز خدماتي و رفاهي محدوده منطقه، از سوي اين سازمان صادر شده است.

ساكنان محدوده منطقه آزاد انزلي، سرمايه گذاران، فعالان اقتصادي و شاغلان حاضر در محدوده اين منطقه مي توانند با مراجعه به دفتر صدور كارت شهروندي سازمان، واقع در فاز تجارت منطقه آزاد و ارائه اسناد هويتي حقيقي و حقوقي نسبت به دريافت كارت شهروندي منطقه آزاد انزلي، اقدام کنند.

به گزارش مهر، استفاده و بهره برداري از ظرفيت هاي قانوني منطقه آزادانزلي، رونق كسب و كار در سطح منطقه با ارائه تسهيلات و خدمات به دارندگان كارت شهروندي و ارتقای كيفيت زندگي شهروندان منطقه از ديگر اهداف صدور كارت شهروندي از سوي سازمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.