سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۹

به گزارش روابط عمومی فرمانداری درمیان،ˈمحمد بشیری زاده ˈ در بازدید از مراکز ترک اعتیاد شهرستان اظهار داشت: مشارکت مردمی و بهرگیری از…

به گزارش روابط عمومی فرمانداری درمیان،ˈمحمد بشیری زاده ˈ در بازدید از مراکز ترک اعتیاد شهرستان اظهار داشت: مشارکت مردمی و بهرگیری از توان سازمانهای مردم نهاد در حوزه اعتیاد نقش موثری در کاهش آسیب پذیری جامعه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه تشکل مردمی در حوزه پیشگیری، درمان و مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه همه باید در مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر مشارکت داشته باشند گفت: برگزاری آموزش های لازم برای والدین، مربیان و دانش آموزان در حوزه پیشگیری از مواد مخدر، تقویت باورهای دینی جوانان و انجام برنامه های فرهنگی از جمله برنامه های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان درمیان است.

فرماندار درمیان از فعالیت سه مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد و افزود: مرکز کاهش آسیب DIC، کلینیک درمان سرپایی و کمپ ترک اعتیاد از جمله مراکزی هستند در زمینه تکمیل چرخه درمان مبتلایان به اعتیاد در شهرستان فعالند.

بشیری زاده گفت: لازمه موفقیت صد درصدی در مبارزه با مواد مخدر در شهرستان مرزی درمیان همکاری و تعامل تمامی نهادها و دستگاه های مسئول است.

وی با بیان اینکه راه اندازی سه مرکز اجتماعی، توانبخشی و ترک اعتیاد دیگر در سطح شهرستان در دست پیگیری است افزود: غنی سازی اوقات فرغت جوانان به ویژه دانش آموزان و ایجاد فرصت های شغلی مناسب با توجه به نیاز شهرستان از جمله مهمترین راهکارهای عملی مبارزه با مواد مخدر در درمیان به شمار می رود.

فرماندار درمیان از هزینه کرد اعتباری بالغ بر 560 میلیون ریال در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: پیشگیری از اعتیاد ضامن سلامت جامعه است.

بشیری زاده، آگاهی بخشی و هدف گذاری فعالیت های فرهنگی را از دیگر راهکارهای موثر در مبارزه با مواد مخدر در درمیان برشمرد.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.