یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شعبان نژاد عصر یکشنبه در جلسه کشاورزی استان افزود: نتیجه تلاش این 317 هزار نفر تولید افزون بر…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شعبان نژاد عصر یکشنبه در جلسه کشاورزی استان افزود: نتیجه تلاش این 317 هزار نفر تولید افزون بر 2.5 میلیون تن محصولات کشاورزی در سال است.

وی همچنین مساحت گیلان را زیر یک درصد اعلام کرد و اظهارداشت:  این استان کم وسعت هم اکنون سه درصد انواع محصولات کشاورزی کشور را تولید می کنند و در برخی از محصولات اساسی حرف زیادی برای گفتن دارد.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه برنج یک محصول اساسی و قوت غالب اغلب ایرانی ها است، گفت: در حال حاضر 35 درصد این محصول در گیلان تولید می شود.

وی افزود: این استان شمالی غذایی 20 میلیون ایرانی را در سال تامین می کند.

شعبان نژاد تصریح کرد: برنج گیلانی از نوع بومی، خوش پخت و خوش خوراکی است که اغلب ایرانی ها تمایل به خرید این محصول دارند.

وی در ادامه با اشاره به انکه برنج از محصولات مهم و راهبردی استان است، اذعان داشت:  گیلان به لحاظ شرایط آب و هوایی و زمین های مستعد یکی از مساعدترین مکان ها برای تولید برنج در کشور به شمار می رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت: گیلان در تولید چای نیز حرف اول را در کشور می زند.

وی همچنین با بیان اینکه زیتون، مرکبات و مرغ  از مزیت های طبیعی استان به شمار می روند، یادآورشد: هم اکنون در کشور بین 4 تا 5 دوره جوجه ریزی در سال انجام می شود که این نسبت در  گیلان 6.3 دوره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *