یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با بیان اینکه طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از سال 90 ، پس…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با بیان اینکه طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از سال 90 ، پس از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم آغاز شد ، افزود : سازمان اوقاف در قالب این طرح متعهد شده ، طی 4 سال ، یک میلیون نفر حافظ را تربیت کند که بر این اساس امسال در مرحله سوم طرح ، 317 هزار نفر در سراسر کشور تربیت خواهند شد که براین اساس سهمیه هر استان مشخص شده است.

وی با بیان اینکه طی سه ساله اخیر بیش از 605 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند ، افزود : اسامی این افراد در سامانه جامع مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شده است و برای حفظ موضوعی نیز ؛ در سه بخش حفظ موضوعی در 300 موضوع ، 120 آیه موضوعی برای نوجوانان و 100 موضوع برای فرهیختگان و حوزویان طراحی شده است که بنا داریم تمام اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهیم.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه امسال بنا داریم در قالب این طرح، 3 هزار مربی تربیت حفظ تربیت شوند ، گفت : 1630 مربی از این تعداد در مرکز تربیت مربی استان قم تربیت خواهند شد و مابقی در استان ها تربیت می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه آموزش مجازی حفظ قرآن نیز دو سال است در حال اجراست ، گفت : تاکنون 14 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و فعال هستند و بنا داریم تا پایان امسال دو مرکز آموزش مجازی قرآن برپا کنیم که تاکنون استان خراسان رضوی برای این امر انتخاب شده است و استان دوم هم در مرحله انتخاب است.

وی با اشاره اینکه آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن امسال باتوجه به تعداد بسیار متقاضیان در دو مرحله برگزار می شود ، گفت : آزمون نخست در مهرماه و آزمون دوم در اسفندماه بصورت متمرکز در سراسر کشور برگزار می شود.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه سازمان اوقاف امسال در اجرای طرح 1448 در بخش حفظ مشارکت دارد ، خاطرنشان کرد: کتاب های تهیه شده برای این طرح چاپ شده و در امامزادگان کشور جهت استفاده مردم و زائران توزیع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.