چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۷

نادر انصاریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیش از 166 هزار نفر را کسانی تشکیل…

نادر انصاریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیش از 166 هزار نفر را کسانی تشکیل می دهند که از اقلیم کردستان عراق به آذربایجان غربی وارد شده اند که در مقایسه با پارسال یک درصد افزایش نشان می دهد.

وی گفت: در همین مدت بیش از 154 هزار نفر از کل افرادی که از این گمرک تردد کرده اند نیز از طریق این گمرک از کشور خارج شده اند که این تعداد نیز در مقایسه با پارسال چهار درصد افزایش یافته است.

انصاریان افزود: در مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از 164 هزار نفر از طریق این گمرک وارد استان شده و بیش از 149 هزار نفر نیز از آن خارج شده بودند.

انصاریان گفت: گمرک تمرچین پیرانشهر از نظر آمار مسافران ورودی و خروجی در بین گمرکات آذربایجان غربی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در سال گذشته نیز بیش از یک میلیون نفر از طریق مرز تمرچین این شهرستان وارد کشور شده و یا از آن خارج شده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 53 درصد افزایش نشان می دهد.

مرز زمینی تمرچین در 15 کیلومتری غرب شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و نقطه مقابل حاج عمران عراق قرار دارد و یکی از نزدیکترین مسیرهای زمینی جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه شرقی است.

این مرز زمینی تا شهر ارومیه مرکز استان 160 کیلومتر فاصله دارد و فاصله نزدیکترین شهرها به این مرز، پیرانشهر در ایران و چومان در عراق است که به ترتیب حدود 11 کیلومتر و 25 کیلومتر با گمرک تمرچین فاصله دارند.

مرز تمرچین پیرانشهر در سال 86 به عنوان مرز مجاز رسمی زمینی شناخته شد.

شهرستان مرزی پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و 145 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.