یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر امروز طی مراسمی با حضور تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، معاون فرهنگی آستان و امور زائرین،…

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر امروز طی مراسمی با حضور تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، معاون فرهنگی آستان و امور زائرین، اساتید و فرماندار ری از 33 حافظ کل قرآن کریم در تالار شیخ صدوق حرم مطهر تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم آیت الله محمدی ری شهری طی سخنانی با اشاره به روز مبارک مباهله اظهار داشت: امروز یکی از روزهایی است که طلیعه قرآن و اهل بیت پیامبر(ص) به مباهله با نسارای نجران رفتند که در جریان این واقعه یکی از بزرگترین افتخارات برای اسلام و مسلمانان رقم خورد و آیه مباهله در شان خاندان رسالت نازل شد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ضمن تاکید بر آثار مثبت آموزه های قرآنی در زندگی اجتماعی و فردی انسانها عنوان کرد: نونهالان و نوجوانان باید در حفظ و آشنایی با مفاهیم قرآنی کوشا باشند و حافظان قرآن بدانند که ثروت بزرگی در اختیار دارند چراکه آشنایی با قران آشنایی با کلام وحی و نزدیکی به خداوند است.

نسل جوان به یادگیری آموزه های قرآنی سوق داده شود

این مسئول با ذکر روایتی در زمینه برکات حفظ قرآن که موجب جوان ماندن نیروی عقل و حافظه می شود، گفت: از دیگر ویژگیها و برکات یادگیری قرآن، اجر معنوی والدین است که در روز قیامت به آنها عطا می شود به همین دلایل مرحوم ایت الله بهجت همواره سفارش زیادی در حفظ قران و نظم و استمرار در مرور این معجزه الهی داشتند.

وی ادب، عامل بودن به قرآن و شب زنده داری را از دیگر ویژگیهای حافظان قرآن برشمرد و افزود: امروزه بسیاری از مشکلات و ناهنجاریهای اجتماعی، خانوادگی، فرهنگی و… ریشه در عدم توجه به آموزه های دینی و قرآنی دارد که در صورت بکارگیری این آموزه ها بطور قطع با شریاط بهتر و سالمتری در زندگی اجتماعی مواجه خواهیم بود لذا همگان به ویژه جوانان و نوجوانان را به یادگیری و استفاده عملی از تاکیدات دینی و قرآنی سفارش می کنم.

در ادامه مراسم معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم (ع) هدف از برگزاری این همایش را تکریم قرآنیان دانست و بیان کرد: امروز 33 حافظ دیگر به جمع پر برکت و معنوی 170 حافظ کل قرآن کریم در استان تهران پیوستند که بطور قطع و با عنایت پروردگار این حرکت رو به رشد در سالهای آتی با کمیت و کیفیت بیشتری استمرار می یابد.

ثبت نام از 51 هزار قرآن آموز در استان تهران

عباس سلیمی ابراز امیدواری کرد: همه ساله بر اساس میزان استقبال مردم و امکانات مربیان آموزشی، تعداد حافظان قرآن کریم افزایش می یابد که امیدواریم این تعداد در آینده ای نزدیک به جمعیت 10 میلیون نفری که مورد توجه رهبر معظم انقلاب است برسد.

این مسئول تقارن تجلیل از حافظان قرآن کریم با روز مباهله، روز عزت و سرافرازی قرآنیان را به فال نیک گرفت و متذکر شد: از سال 69 که آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس را عهده دار شد تاکنون از 51 هزار قران آموز در سطح استان تهران ثبت نام به عمل آمده و بیش از 15 هزار ساعت کلاس قرآن، 17 هزار محفل قرانی، 10 هزار ساعت کلاس با حضور قاریان و 12 دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن برگزار شده است.

در پایان مراسم از 33 حافظ کل قرآن کریم تجلیل به عمل آمد و لوح یادبودی به همراه مجموعه آثار آیت الله محمدی ری شهری به حافظان اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.