جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۸

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از شناسایی 33 خوشه کسب و کار در استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از شناسایی 33 خوشه کسب و کار در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدعلی عسگری در آیین افتتاح خوشه مبلمان استان اظهارکرد: خوشه‌های قطعات خودرو، کفش چرمی، سنگ و لوازم خانگی نیز در استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به تعداد خوشه‌هایی که مراحل امکان سنجی را طی کرده‌اند، گفت: شیرینی، شکلات، تابلو فرش، لاستیک، سبزه و کشمش بناب، مراغه، ملکان و ملکان و آجیل و خشکبار تبریز از جمله خوشه‌های هستند که مراحل امکان‌سنجی آنها به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خاطرنشان کرد: توسعه خوشه‌های صنعتی امری مهم برای توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌رود، به همین منظور رسالت خود را پس از واگذاری خوشه‌های صنعتی به انجمن‌های صنعتی، تمام شده ارزیابی نمی‌کنیم و در ادامه موضوع تقویت بازار فروش محصولات خوشه‌های صنعتی در دستور کار این شرکت قرار می‌گیرد.

عسگری با اشاره به افتتاح خوشه کفش طی هفته‌های گذشته در استان اظهارکرد: نخستین نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش در تبریز در فضایی به وسعت دو هزار و 250 متر مربع مورد افتتاح قرار گرفت.

عسگری ادامه داد: در نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش بیش از 36 غرفه ایجاد و به واحدهای تولیدی استان واگذار شده است.

وی گفت: برای نخستین بار با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان واحد طراحی و مدل سازی کفش با ماشین آلات و امکانات روز دنیا در نخستین نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش ایران در تبریز در حال ایجاد است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *