33 خوشه کسب و کار در آذربایجان‌شرقی شناسایی شده است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از شناسایی 33 خوشه کسب و کار در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدعلی عسگری در آیین افتتاح خوشه مبلمان استان اظهارکرد: خوشه‌های قطعات خودرو، کفش چرمی، سنگ و لوازم خانگی نیز در استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به تعداد خوشه‌هایی که مراحل امکان سنجی را طی کرده‌اند، گفت: شیرینی، شکلات، تابلو فرش، لاستیک، سبزه و کشمش بناب، مراغه، ملکان و ملکان و آجیل و خشکبار تبریز از جمله خوشه‌های هستند که مراحل امکان‌سنجی آنها به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خاطرنشان کرد: توسعه خوشه‌های صنعتی امری مهم برای توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌رود، به همین منظور رسالت خود را پس از واگذاری خوشه‌های صنعتی به انجمن‌های صنعتی، تمام شده ارزیابی نمی‌کنیم و در ادامه موضوع تقویت بازار فروش محصولات خوشه‌های صنعتی در دستور کار این شرکت قرار می‌گیرد.

عسگری با اشاره به افتتاح خوشه کفش طی هفته‌های گذشته در استان اظهارکرد: نخستین نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش در تبریز در فضایی به وسعت دو هزار و 250 متر مربع مورد افتتاح قرار گرفت.

عسگری ادامه داد: در نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش بیش از 36 غرفه ایجاد و به واحدهای تولیدی استان واگذار شده است.

وی گفت: برای نخستین بار با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان واحد طراحی و مدل سازی کفش با ماشین آلات و امکانات روز دنیا در نخستین نمایشگاه دایمی خوشه صنعتی کفش ایران در تبریز در حال ایجاد است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*