پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۲

احمد دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، 192 هزار نفر بیمه شده اجباری هستند که…

احمد دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، 192 هزار نفر بیمه شده اجباری هستند که با توجه به قانون کار، بیمه شده اند.

وی اظهار کرد: 161 هزار بیمه شده اجباری مرد و 31 هزار بیمه شدن اجباری زن در حال حاضر در آذربایجان غربی وجود دارند که در حال فعالیت در راستای تولید و خدمات هستند.

وی اضافه کرد: بقیه بیمه شدگان نیز به صورتهای دیگر از جمله خویش فرمایی و کارفرمایی بیمه شده اند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به برنامه های هفته کارگر در استان ادامه داد: این برنامه ها از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود و یکی از مهمترین آنها برگزاری همایش کارگران شهرستانهای مختلف استان است.

دهقان گفت: این همایش در ارومیه، نهم اردیبهشت ماه جاری با حضور تعداد بسیار زیادی از کارگران در سالن شش هزار نفری غدیر برگزار می شود.

وی افزود: دیدار با کارگران شاغل در برخی مراکز تولیدی، برگزاری جشن های درون کارگاهی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، حضور در مزار شهدای شهرستانها، دیدار با خانواده شهدای کارگر و حضور در نماز جمعه به همراه دیدار با برخی مسوولان استانی از جمله امام جمعه ارومیه و استاندار آذربایجان غربی از دیگر برنامه هایی است که برای هفته کارگر امسال برنامه ریزی شده است.

هفته کار و کارگر از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه، همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی برگزار می شود.

اول ماه می (11 اردیبهشت) ماه یادآور شورش کارگران آمریکایی در سال 1886 در شیکاگو است که همه ساله در بسیاری از کشورهای جهان به جز آمریکا و کانادا گرامی داشته می شود.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.