سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۲

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از انجام 1062 عملیات توسط ماموران این سازمان در شش ماهه ابتدای امسال خبر داد. حجت الله جهانبخشی در گفت‌وگو…

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از انجام 1062 عملیات توسط ماموران این سازمان در شش ماهه ابتدای امسال خبر داد.

حجت الله جهانبخشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: عمده عملیات‌های آتش نشانی در شش ماهه ابتدای امسال با 651 مورد مربوط به آتش سوزی منازل، مزارع و باغات بوده که یکی از عوامل آن فصل گرما و افزایش دمای حرارت محیط بوده است.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه تصریح کرد: همچنین در شش ماهه ابتدای سال 411 مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی کرمانشاه انجام شده است.

جهانبخشی محبوس شدن در آسانسور، تصادفات، سقوط از ارتفاع، سقوط از درخت، دفع حیوانات مزاحم از جمله مار، غرق شدگی و گیر کردن برخی اشیا در گلوی کودکان را از جمله موارد عملیات‌های امداد و نجات آتش‌نشانی عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول محبوس شدن در آسانسور با 158 مورد بیشترین عملیات امداد و نجات آتش‌نشانی را در شش ماهه ابتدای امسال به خود اختصاص داده است.

جهانبخشی تعداد افراد نجات یافته در عملیات‌های آتش‌نشانی کرمانشاه در شش ماهه ابتدای سال را 344 نفر اعلام و تصریح کرد: در این عملیات‌ها متاسفانه 17 نفر فوت کرده و 162 نفر نیز مجروح شدند که عمده مجروحین و فوتی ها مربوط به تصادفات می باشد.

به گفته مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه در این مدت با توجه به افزایش تبلیغات ایمنی در خصوص گازگرفتگی و برق گرفتگی موردی از این دو حادثه گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: در شش ماهه ابتدای امسال موارد آتش سوزی ناشی از اتصال برق خودرو و نشست گاز CNG خودرو داشته‌ایم که امیدواریم با استانداردسازی این خودروها این‌گونه موارد را نیز دیگر شاهد نباشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.