چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۴

سرهنگ ˈولی ونداییˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پلیس بر اساس وظیفه ذاتی خود، طرح جمع آوری معتادین پرخطر…

سرهنگ ˈولی ونداییˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پلیس بر اساس وظیفه ذاتی خود، طرح جمع آوری معتادین پرخطر را از 17 اسفند ماه سال گذشته تا 13 خرداد سال جاری در دستور کار خود داد.

وی اظهارکرد: در قالب این طرح 500 معتاد پرخطر و بی خانمان جمع آوری و تحویل چهار کمپ ترک اعتیاد استان قرار داد که خروجی این طرح منجر به کاهش 30درصدی انواع سرقت در مدت اجرای آن شد.

وندایی ادامه داد: قرار است فاز دوم این طرح با هماهنگی مسوولان ذی ربط و پس از تامین اعتبار اجرایی شود که تصویب این مهم در مرحله نهایی قرار گرفته است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در خصوص دوره بهبود این معتادین نیز گفت: دوره بهبود معتادین آلوده به مواد مخدر سنتی 21 تا 30 روز است، اما معتادین به مواد مخدر صنعتی باید دوره بیشتری را برای روند بهبودی طی کنند.

سرهنگ وندایی در خصوص حمایت خانواده ها و پذیرش افراد بهبود یافته از اعتیاد افزود: باید خانواده ها افراد بهبود یافته از اعتیاد را بپذیرند و با حمایتهای خود مانع بازگشت دوباره آنها به اعتیاد شوند.

وی خاطرنشان کرد: بی توجهی، حمایت نکردن و نپذیرفتن افراد بهبود یافته از سوی خانواده و جامعه باعث ایجاد یک خلا روحی در فرد و بازگشت دوباره وی به سمت مصرف مواد مخدر خواهد شد.

17 کلانتری در سطح استان قزوین مسوول برقراری امنیت هستند.

7391/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.