پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۴

به گزارش ایرنا، ˈ سلیمان حاتم نژادˈ شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی جویبار افزود: امسال در 9هزار و 875 هکتار از اراضی…

به گزارش ایرنا، ˈ سلیمان حاتم نژادˈ شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی جویبار افزود: امسال در 9هزار و 875 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان برنج کشت شده سه هزار و 500هکتار ازاین شالیزارها بیمه شد.

وی زمان بیمه شالیزارها را پایان خردادماه اعلام کرد و ادامه داد: سال گذشته سه هزار و یکصد هکتار شالیزار جویبار بیمه شد که امسال رشد 400هکتاری را شاهدیم .

مدیر جهاد کشاورزی جویبار بروز مشکلات در ارزیابی و پرداخت خسارت را اصلی ترین عامل در بی انگیزه شدن افراد برای بیمه کشاورزی دانست .

حاتم نژاد همچنین مقرون به صرفه نبودن بیمه برای کشاورزان و تاخیر در اجرای بیمه توسط بیمه گر را هم از دیگر دلایل استقبال نکردن کشاورزان برای بیمه کشاورزی اعلام کرد.

وی با یادآوری خسارت 15 تا 20 درصدی یکهزار و 500هکتار باغ های جویبار در زمستان سال گذشته، گفت : 40 میلیارد ریال به این باغها خسارت واردشد.

مدیر جهادکشاورزی جویبار ادامه داد: 18 هکتار باغ 13 باغدارشهرستان زیر پوشش بیمه بود که بعد از گذشت چندماه اخیرا خسارت این باغداران به مبلغ 206 میلیون ریال پرداخت شد .

وی همچنین گفت: 770 میلیون ریال خسارت برف سال گذشته به دو واحد گلخانه کردکلا و دیوکلا الیمون جویبار پرداخت شد.

جویبار حدود 30 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد .ک/3

7329/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.