دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۳

دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور کمک به به منظور درمان بیماران دارای ناهنجاری های سر…

دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور کمک به به منظور درمان بیماران دارای ناهنجاری های سر و صورت و شکاف کام و لب در مناطق محروم استان بوشهر در این استان حضور یافتیم.

وی با اشاره به حضور فوق تخصصی‌ترین تیم جراحی پلاستیک کشور در استان بوشهر اضافه کرد: ویزیت، شناسایی بیماران و انجام اعمال جراحی پلاستیک توسط این گروه پزشکی به صورت رایگان انجام شد.

رئیس تیم جراحی فوق تخصصی فک و صورت تصریح کرد: در روز نخست که ویزیت بیماران انجام شد، 130 نفر ویزیت شدند و در روزهای دوم و سوم نیز 70 نفر ویزیت شدند که در مجموع 200 نفر در استان بوشهر ویزیت شدند.

وی تصریح کرد: در مجموع 75 نفر منجر به عمل جراحی شدند که طی سه روز 35 عمل جراحی مربوط به ناهنجاری های سر و صورت و شکاف کام و لب در استان بوشهر به صورت کاملا رایگان انجام شد.

دکتر کلانتر هرمزی با تقدیر از تلاش‌ها و همکاری‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان ساخت: از هر فرصتی برای ارائه خدمات مناسب پزشکی به بیماران استفاده خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم رضایت‌مندی مردم به ویژه در مناطق محروم را فراهم سازیم.

رئیس تیم جراحی فوق تخصصی فک و صورت افزود: در این سفر موارد پیشرفته‌تری شناسایی و مورد جراحی قرار گرفتند و وضعیت بیمارانی که در سفر درمانی گذشته مورد جراحی قرار گرفته بودند بررسی شد.

لازم به ذکر است که تیم جراحی 12 نفره به سرپرستی دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی شامل هفت نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک، یک نفر جراح اطفال، یک نفر متخصص بیهوشی، یک پزشک عمومی مشاور جراحی پلاستیک، یک نفر مسئول آی‌تی و یک نفر مسئول سمعی بصری برای ثبت و ضبط وقایع و شرایط بیمار به بوشهر سفر کردند.

این تیم تا روز دوشنبه در بوشهر مستقر است و پذیرای بیمارانی با نارسایی های مادرزادی در ناحیه فک و صورت، شکاف کام، لب، تومورها و همانژیوم است.

پیش از این با اعلام فراخوان به خانه های بهداشت، رسانه ها و تبلیغات محیطی در شهرهای استان از تمامی افرادی که دارای شکاف کام و لب هستند خواسته شد که با نام نویسی زمینه ویزیت و عمل جراحی رایگان آنها توسط این تیم در بیمارستان های شهدای خلیج فارس و سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *