دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۹

ˈقاسم ایزانلوˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: در این مدت 113 هزار تن از محصولات پتروشیمی خراسان…

ˈقاسم ایزانلوˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: در این مدت 113 هزار تن از محصولات پتروشیمی خراسان شامل کود اوره، پودر ملامین و آمونیاک به کشورهای هدف صادر شده است.

وی اضافه کرد: طبق آمار میزان صادرات محصولات پتروشیمی از این استان در بهار سال جاری از لحاظ ارزش 24 درصد و از نظر وزنی 60 درصد رشد داشته است.

معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: 33.5 میلیون دلار از کالاهای صادراتی پتروشیمی مربوط به کود اوره به وزن 110 هزار تن بوده است.

به گفته وی 80 درصد از کالاهای صادراتی خراسان شمالی به خارج از کشور را محصولات پتروشیمی تشکیل می دهند که بیشتر آن از گمرک استان صادر شده است.

ایزانلو عمده ترین کشورهای هدف صادراتی استان خراسان شمالی را هند، افغانستان، ترکیه و ترکمنستان عنوان کرد و افزود: نیمی از صادرات این استان در بهار امسال به کشور هند صورت گرفته است.

وی برنامه صادراتی استان در سال جاری را حدود 145 میلیون دلار اعلام کرد که به نسبت برنامه سال قبل از رشد 15 درصدی برخوردار است.

به گفته وی استان خراسان شمالی سال قبل موفق شد 155 میلیون دلار کالا به خارج کشور صادر کند که 33 درصد از برنامه تدوینی صادراتی فراتر بود. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *