جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر پنجشنبه چهارمین شورای برنامه ریزی استان همدان در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد که در این جلسه…

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر پنجشنبه چهارمین شورای برنامه ریزی استان همدان در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد که در این جلسه پس از بیان میزان اعتبارات استان همدان و بودجه دستگاه ها برخی از مدیران دستگاه ها در مورد میزان بودجه تخصیص یافته به ادارات استان و برنامه  و مشکلات دستگاه های محل خدمت خود اظهار نظر کردند.

استاندار همدان نیز پس از شندین سخنان برخی از مدیران و بحث و گفتگو هایی که بین آنها رد و بدل شد، اظهار داشت: 23 درصد از کل اعتبارات کشور در اختیار استان ها قرار گرفته است و 77 درصد آن در اختیار مرکز است که باید مدیران دستگاه های اجرای برای جذب اعتبارات از وزرات خانه مربوطه خود تلاش کنند.

محمد ناصر نیک بخت ادامه داد: در جلسات قبل هم مطرح شد که مدیران باید تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات بیشتر از مرکز انجام دهند و البته برخی از دستگاه ها استان همدان و مدیران در این مورد عملکرد مطلوبی داشتند.

وی در ادامه سخنانش از بازدید از شهرستان ها خبر داد و گفت: در هفته قبل از شهرستان کبودرآهنگ و پروژه ها و مسائل و مشکلات آن بازدید شد و در هفته بعد هم از شهرستان نهاوند و پروژه های آن بازدید می شود و باید مدیرانی که ضرورت دارد در این بازدید حضور داشته باشند در این برنامه شرکت کنند.

نیک بخت شهرستان نهاوند را یکی از شهرستان های محروم استان همدان عنوان کرد و ابراز داشت: موضوع راه آهن و و آزاد راه همدان نیز در حال پیگیری است و در آخرین جلسه ای که با وزیر داشتیم موفق شدیم 18 میلیارد تومان اعتبار برای آزاد راه دریافت کنیم و دستور شروع کار آزاد راه نیز داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید کار ساخت آزاد راه به طور جدی دنبال شود، افزود: در مورد راه آهن نیز 35 کیلو متر ریل آماده شده است و قرار بر این است که در مسیر ریخته شود و امیدواریم کار به سرعت پیش برود.

استاندار همدان ر ادامه سخنانش به مناسب سازی ورودی ادارات استان همدان برای رفت و آمد جانبازان و معلولین اشاره کرد و عنوان داشت: موظفیم برای جانبازان و افراد معلول ورودی و معابر ادارات را طوری بسازیم که رفت و آمد آنها راحت انجام شود.

نیک بخت در مورد شروع کارهای عمرانی در استان همدان نیز بیان داشت: منتظر اعلام اعتبارات عمرانی هستیم و به محض اعلام اعتبارات کار های عمرانی نیز در استان همدان آغاز می شود.

مجمع نمایندگان استان همدان و استاندار همدان پیگیر امور استان در مرکز هستند

وی در ادامه به هفته سرباز گمنام اشاره کرد و افزود: باید قدر دان سربازان گمنام باشیم چرا که در صیانت و امنیت کشور و مردم پیش قدم هستند و بی منت و بی نام و نشان از امنیت کشور دفاع می کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای برنامه ریزی به مشکلات کشور سوریه اشاره کرد و گفت: حقیقتا مردم سوریه با تمام توان وارد میدان شدند و سوریه از بحران عبور کرد و در این مورد مشارکت مردمی بسیار بالا بود.

امیر خجسته با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران با قدرت در جهان می درخشد، اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان همدان و استاندار همدان پیگیر امور استان در مرکز هستند و پیگیری پروژه هایی مانند آب رسانی سد تالوار، راه آهن تهران – همدان و فرودگاه از جمله اولویت های اصلی در استان همدان است.

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان همدان با وحدت رویه کار های استان همدان را دنبال می کند و شامل دو هیئت رئیسه است و اولین مجمع در مجلس بوده که باوحدت و همدلی امور را پیگیی می کند.

خجسته با اشاره به اینکه سه ماه از فصل کاری را پشت سر گذاشته ایم، بیان داشت: باید تلاش شود در سه ماه بعدی فعالیت ها چند برابر شود و حتی در سه شیفت کاری کارها را انجام داد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.