جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۱

رسول اکبری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر منطقه مکریان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با…

رسول اکبری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر منطقه مکریان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اهمیت اجرای طرح مسکن مهر در خانه دار کردن اقشار آسیب پذیر جامعه این شرکت با تمام توان برای ایجاد زیرساخت های لازم در این طرح در شهرستان های مختلف استان در حال فعالیت است.

وی گفت: در همین راستا تاکنون تامین آب مورد نیاز این طرح ها به طور میانگین از 65 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که برای اتمام آن به 260 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

اکبری اضافه کرد: ایجاد شبکه های فاضلاب نیز در این طرح ها از 25 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که برای تکمیل این بخش نیز به 600 میلیارد دیگر اعتبار مورد نیاز است.

وی گفت: بیش از 41 هزار واحد مسکن مهر در شهرستان های مختلف استان در حال احداث است که به طور میانگین از 76 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

اکبری اضافه کرد: از این تعداد بیش از 23 هزار و 400 واحد مورد بهره برداری قرار گرفته و به متقاضیان واگذار شده است که شبکه آب و فاضلاب در این تعداد از مسکن های مهر استان اجرا و به تعاونی ها تحویل داده شده است.

در زمان حاضر دو میلیون نفر از جمعیت شهری آذربایجان غربی زیرپوشش شبکه آبرسانی و یک میلیون و 145 هزار نفر نیز زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

استان آذربایجان غربی دارای بیش از سه میلیون و 100 هزار نفر جمعیت است.

584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.