چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۱

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری مجموعه شعر محمود حبیبی كسبی با عنوان “من شور” نخستین…

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری مجموعه شعر محمود حبیبی كسبی با عنوان “من شور” نخستین بار در سال 1388 به چاپ رسید و به تازگی چاپ دوم آن نیز منتشر شده است.

“من شور” سروده های حبیبی از اواخر دهه ٧٠ تا سال ٨٦ است. از ویژگی‌های اشعار این مجموعه می‌توان به استفاده از استعارات بدیع و دور از ذهن و بهره‌گیری از زبانی لطیف اشاره كرد.

در این اثر 40 شعر در قالب های سنتی مانند غزل و مثنوی و با مضامین آیینی، عرفانی و عاشقانه گنجانده شده است.

كتاب “من شور” شامل بخش شعرهای معرفتی، توحیدی و عرفانی با عنوان “سرخ” بخش تغزلی و عاشقانه با عنوان “آبی” و بخش شعرهای آیینی با عنوان “سبز” می‌شود.

شاعر سروده های این دفتر خود را با جملاتی از عارف بزرگ ابوالحسن خرقانی آغاز كرده كه به این شرح است: « مگر برآب، اگر بر دریا گذری ، با خون خویش بر آب كتابت كن، تا آن كه از پی تو درآید داند كه عاشقان و مستان و سوختگان گذشته اند»

محمود حبیبی كسبی با سروده های خود در مجموعه شعر “من شور” به مرحله نهایی جایزه شعر جوان (قیصر امین پور) راه یافته بود و همچنین با این اشعار عنوان رتبه اول چهارمین دوره جشنواره شعر فجر را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.