شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

علیرضا خرمی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل طرح های در دست اقدام و برخی طرح…

علیرضا خرمی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این پروژه ها شامل طرح های در دست اقدام و برخی طرح های بهره برداری شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا طرح های عمرانی برجسته و اثرگذار تمامی شهرهای استان بازدید شده اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده ، نظارت بر نحوه کار پیمانکاران و ارتقا سطح دانش فنی مهندسان ناظر بر طرح های عمرانی استان ضروری است.

وی تصریح کرد: پس از بازدید میدانی از این تعداد طرح، 13 جلسه شورای فنی با حضور مدیران دستگاههای اجرایی، نمایندگان مهندسارن و پیمانکاران تشکیل و نحوه رفع مشکلات فنی پروژه ها بررسی شده است.

وی تعداد مصوبات این جلسات را 890 مورد عنوان کرد و گفت: 14هزار و 816 نفر ساعت دوره آموزش عمومی و تخصصی ویژ مهندسان دستگاههای اجرایی و پیمانکاران فعال در طرح های عمرانی استان طی سال گذشته در قالب 57دوره آموزشی در 10سرفصل متفاوت با حضور مدرسان برجسته برگزار شده است.

وی با اشاره به صدور گواهینامه های معتبر حضور در این دوره ها، اظهار داشت: دوره مناسب سازی اماکن، جوش، مبانی گودبرداری، تولید وآشنایی با مصالح راه سازی و ساختمانی و ایمنی در کارگاه و قانون کار از جمله عناوین برگزار شده بوده است.

خرمی اظهار داشت: حدود یکهزار نفر در این دوره ها حضور داشته اند که دوره های مناسب سازی، جوش و آشنایی با مبانی گود برداری بیشترین شرکت کننده را داشته است.

وی اضافه کرد: کمیته آموزش شورای فنی استان آموزش مهندسان سازمان نظام مهندسی، پیمانکاران و کارشناسان فنی دستگاهها در سال جاری را نیز به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.

وی گفت: امسال برنامه های متنوع و پرباری در راستای ارتقای دانش فنی مدیران و فعالان عمرانی استان اجرا می شود و اعضای شورای فنی استان با بازدید از طرح های موفق و برجسته استان و کشور، با چگونگی و نحوه اجرای این طرح ها آشنا خواهند شد.

7269/630

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.