دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۵

ˈمرتضی خسرویˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری خراسان شمالی در زیربخش های…

ˈمرتضی خسرویˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری خراسان شمالی در زیربخش های اقتصادی درگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه و نمایندگی های ایران در خارج از کشور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاران خارجی از طریق سایت وزارت خارجه در جریان این فهرست قرار می گیرند و در صورت تمایل می توانند در این استان سرمایه گذاری کنند.

خسروی عمده فرصت های سرمایه گذاری موجود در این استان را در بخشهای کشاورزی، پتروشیمی، صنعت و گردشگری عنوان کرد.

مسوول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان شمالی گفت: علاوه برآن درنشست سفرای ایران در خارج از کشور که تابستان در تهران برگزار می شود، رایزنی هایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی انجام می شود.

خسروی افزود: برای شرکت در این نشست، علاوه بر مسوول دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان، استاندار خراسان شمالی نیز به عنوان مهمان ویژه دعوت شده است.

وی اضافه کرد: این نشست فرصتی است تا با سفرای ایران در کشورهای آسیای میانه به خصوص کشورهای هم مرز با خراسان شمالی در خصوص مبادلات تجاری گفت و گو شود.

خسروی اظهار کرد: دفتر نمایندگی وزارت خارجه برای انجام فعالیت های برون مرزی و وظایف درون استانی خود نیازمند مساعدت بیشتر دستگاه های دولتی به خصوص استانداری است.

وی مهمترین برنامه سال جاری این دفتر را برگزاری همایش سرمایه گذاری، سفرهای خارجی به کشورهای همسایه و دعوت از سفرای کشورهای همسایه به استان، پیگیری مشکلات شهروندان استان در خارج کشور به خصوص شهروندان خراسان شمالی زندانی در کشورهای خارجی از جمله در آسیای میانه عنوان کرد.

وی افزود: اگر مساعدت های مالی و حمایت های معنوی از دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان بیشتر شود، این دفتر می تواند با جذب نیروهای کارآمد، در زمینه توسعه استان نقشی مناسب ایفا کند.

دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان شمالی شهریورماه سال 92 در ساختمانی استیجاری در بجنورد راه اندازی شد. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.