سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۷

مدیر کل بیمه سلامت ایلام گفت: در حال حاضر 50 درصد هزینه‌های درمان از جیب بیمار پرداخت می‌شود. «فالح کوهن»، در گفت‌وگو با…

مدیر کل بیمه سلامت ایلام گفت: در حال حاضر 50 درصد هزینه‌های درمان از جیب بیمار پرداخت می‌شود.

«فالح کوهن»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: طبق قانون باید 10 درصد هزینه‌های سلامت از جیب مردم پرداخت شود، اما در حال حاضر 50 درصد از جیب مردم پرداخت می‌شود که امیدواریم با هدفمندی یارانه‌ها و کمک جدی دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت میزان پرداختی‌ها از جیب مردم کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در روستاهای استان در سال گذشته 90 درصد هزینه سلامت مردم بیمه پرداخت می‌شد، افزود: امسال میزان پرداختی بیمه به سلامت روستاییان 5 درصد افزایش پیدا کرده است.

کوهن با اشاره به اینکه 386 هزار نفر در سطح استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند خاطرنشان کرد: افزایش پوشش بیمه‌ای، کاهش پرداختی از جیب مردم و افزایش تعهدات در راستای ارائه خدمات به مردم از مهم‌ترین برنامه‌های امسال است که توسط این دستگاه با جدیت پیگیری می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان، کمبود نیرو را مشکل این دستگاه عنوان و ابراز امیدواری کرد با سیاست‌های دولت تدبیر و امید این مشکل حل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *