پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

سید حسین میرسفیع روز پنجشنبه در آیین بازدید از راههای روستایی منطفه محرومˈ سیو کلوار ˈ در کهگیلویه وبویراحمد در گفت وگو با…

سید حسین میرسفیع روز پنجشنبه در آیین بازدید از راههای روستایی منطفه محرومˈ سیو کلوار ˈ در کهگیلویه وبویراحمد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 17هزار کیلومتر راه روستایی برای ارتباط روستاهای بالای 50 خانوار وجود دارد،افزود: تلاش می شود امسال چهار هزار کیومتر از این میزان تکمیل و بهره برداری شود.

وی بیان کرد : با توجه به محدویت های اعتباری این وزارتخانه در حوزه راههای روستایی چند اولویت در دستور کار قرار دارد که اتمام پروژه های در دست اجرای راه روستایی در برنامه اجرایی قرار دارد.

میرشفیع از بهسازی روکش بخشی از راههای قدیمی روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: ایمن سازی راههای روستایی یک مقوله مهم محسوب می شود و در این راستا پارسال نسبت به سال 91 تلفات حوادث جاده ای در بخش راه روستایی 26درصد کاهس یافت و امسال نیز ایمن سازی جاده های روستایی جزو طرحهای اولویت دار است.

وی جلب مشارکت های مردمی و دهیاریها برای نگهداری جاده های روستایی و درختکاری حاشیه راههای روستایی را از دیگر طرحهای پیش بینی شده در بخش راه روستایی بیان کرد.

میرشفیع با بیان اینکه امسال اعتبار ملی در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار نگرفته است گفت: اعتبار استانی اختصاص یافته به طرحها می تواند در شتاب بخشی طرحهای در دست اجرا راه روستایی در سایه توجه کمیته های برنامه ریزی استانها موثر واقع شود.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : در دو سال گذشته از نظر اعتبارات عمرانی این وزارتخانه شرایط سختی را داشته که این امر رکود در اجرای طرحهای عمرانی بویژه راه روستایی را بوجود آورده است.

وی گفت: امسال در قانون بودجه در قالب اعتبارات استانی به بخش راه روستایی اعتبارات خوبی اختصاص یافته که تخصیص به موقع آن موجب شتاب بخشی طرحهای عمرانی خواهد شد.

میرشفیع اظهار کرد: در آواخر سال گذشته 90میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران بخش راه روستایی در کهگیلویه وبویراحمد از محل فروش سهام شرکت های دولتی پرداخت شد که این امر موجب شد پیمانکاران در فصل مناسبی نسبت به اجرای پروژه ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: امسال در قانون بودجه 600 میلیارد تومان برای تامین قیر به راههای روستایی اختصاص یافت و علاوه بر این از محل ماده 180نیر اعتبارات خوبی برای بخش راه روستایی پیش بینی شده که از سوی کمیته برنامه ریزی استانها و معاون راهبردی رییس جمهوری این بودجه اختصاص خواهد یافت.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی از درابن آیین از مسیر راه 110کیلومتری یاسوج سیلو کلوار باردید و در جریان روند اجرای این طرح قرار گرفت.

منطقه سیلو کلوار با شش هزار نفر جمعیت یکی از مناطق محروم کهگیلویه وبویراحمد است.

7533/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.