پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۸

صدرا یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر ابراز کرد: در حال حاضر چهار نمایش به طور همزمان در سالن های تئاتر شهر مشهد…

صدرا یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر ابراز کرد: در حال حاضر چهار نمایش به طور همزمان در سالن های تئاتر شهر مشهد در حال اجرا است که اتفاقی نادر و تکرار نشدنی در تاریخ تئاتر شهر مشهد است.

وی با بیان اینکه این چهار نمایش همه کار های برجسته  هستند، عنوان کرد: این نمایش ها با استقبال بی نظیری هم از سوی مخاطبان مواجه شده اند به طوری که احتمال تمدید آنها وجود دارد.

یوسفی اظهار کرد: نمایش “حسنک کجایی” کاری از محمد رضائی از نیشابور که در این شهر با استقبال مواجه شده بود برای نمایش یه تئاتر شهر مشهد دعوت شده و از هفتم خرداد تا 12 خرداد ماه در ساعت های “5 و 6.5 ” در تالار عروسکی به روی صحنه می رود.

احتمال تمدید ” من تمامی مردگان بودم”

وی ادامه داد: اجرای نمایش” بازرس هاند واقعی” به کارگردانی دانوش یزدان پناه هم از چهارم خرداد آغاز شده و تا 12 شب ادامه خواهد داشت.

سرپرست اداره هنر های نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: نمایش ” همه تمامی مردگان بودم” به کارگردانی عبدالله برجسته هم 25 شب اجرا دارد که تا 13 خرداد مه ادامه می یابد.

“نقل سهراب کشی” یک اثر تلفیقی

یوسفی با اشاره به استقبال بی نظیری که از نمایش”من تمامی مردگان بودم” شده است گفت: این نمایش با حداکثر ظرفیت سالن اجرا می شود و حتی برخی از مخاطبان به علت اتمام بلیت برمی گردند به همین دلیل احتمالا اجرای آن تمدید خواهد شد.

وی به “نقل سهراب کشی” اشاره کرده و گفت: این اثر یک کار تلفیقی از موسیقی مقامی استاد محمد یگانه و اجرا ی نمایش است که کار گردانی هنری آن را عباس جانفدا انجام داده است.

یوسفی ابراز کرد: این اثر نمایشی به مدت پنج شب در سالن سینمایی شهید اصغر زاده به روی صحنه می رود که در دو شب اجرای آن مورد استقبال قرار گرفته و درصورت ادامه این روند اجرای آن تمدید خواهد شد.

 

گردش اقتصادی برای جامعه هنری

وی با بیان اینکه از تئاتر شهر استقبال خوبی شده عنوان کرد: شبی 900 نفر از مجموعه تئاتر شهر و نمایش های آن دیدن می کنند که اتفاق خوب و نادری در تئاتر شهر مشهد است و نوید مخاطبی روان برای تئاتر در پایتخت فرهنگ تمدن اسلامی دارد.

وی ادامه داد: هزینه بلیت فروشی این نمایش ها همه متعلق به هنرمندان است و باعث گردش اقتصادی برای جامعه هنری و تشویق هنرمندان برای ارائه کار های بیشتر و ارزشمند تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.