جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۰

محمدتقی توکلی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: چهار سد مخرنی که بیشتر جهت آبیاری در بخش کشاورزی استفاده خواهد…

محمدتقی توکلی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: چهار سد مخرنی که بیشتر جهت آبیاری در بخش کشاورزی استفاده خواهد شد تا پایان سال جاری که دوسد آن در شهر الیگودروز، یک سد در خرم‌آباد و دیگری در شهرستان درود است تا پایان سال‌جاری افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: طرح احداث گاوداری 2000 هزار رأس که در لرستان کلنگ‌زنی شد باعث تحول این استان در زمینه تولید گوشت و فرآوری و صادرات آن به خارج از کشور خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه لرستان40 درصد اراضی زیر کشت کشور را در اختیار دارد اضافه کرد: 800 هزار هکتار از زمین های استان با آبیاری تحت فشار سیراب می‌شوند، ‌که میانگین زمین‌هایی که با آبیاری تحت فشار سیراب می‌شوند 25 درصد است که میانگین کل کشور در این بخش 45 درصد است که با توجه به این که لرستان 11 درصد منابع آب کشور را به خود اختصاص داده باید سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در این خصوص صورت گیرد.

وی با بیان کلنگ‌زنی طرح کشت و صنعت استان لرستان گفت: این طرح که در زمین 1200 هکتار قرار است ساخته شود و موجبات اشتغال این استان را که با بیکاری بالایی در کشور روبرو است رفع کند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.