چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۸

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: استان البرز در زمینه راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس از برنامه چهارم توسعه عقب مانده است. آرش رحمتی…

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: استان البرز در زمینه راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس از برنامه چهارم توسعه عقب مانده است.

آرش رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: در حال حاضر 51 پایگاه اورژانس در مناطق مختلف استان فعال است که هر یک از این پایگاه‌های به یک دستگاه آمبولانس مجهز شده است.

وی افزود: حدود 40 درصد از آمبولانس‌های موجود فرسوده بوده و نیاز به تعمیر دارند و برخی از این آمبولانس‌ها نیز باید با آمبولانس نو جایگزین شوند.

رحمتی خاطرنشان کرد: بدون شک 51 پایگاه و 51 دستگاه آمبولانس به هیچ وجه پاسخ‌گوی جمعیت استان البرز، به ویژه در شرایط بحرانی نخواهد بود.

وی ادامه داد: طبق استاندارد کشوری برای هر 60 هزار نفر در مناطق شهری باید یک پایگاه اورژانس وجود داشته باشد که این آمار در استان البرز به ازای 1095، 1000 نفر است به این معنی که هر 95 هزار شهروند البرزی به یک پایگاه اورژانس دسترسی دارد.

وی ادامه داد: در محدوده جاده‌ای نیز باید به فاصله هر 35 تا 40 کیلومتر یک پایگاه اورژانس مستقرباشد که استان البرز در این خصوص نیز از سرانه کشوری عقب مانده است.

این مسئول ابراز کرد: استان البرز به واسطه موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به تهران از شرایط خاصی به نسبت بسیاری از استان‌ها برخوردار است، بنابراین باید در زمینه امکانات پیش‌بیمارستانی و خدمات اورژانسی به گونه‌ای تجهیز شود که پاسخ‌گوی جمعیت سه میلیونی ساکن در آن باشد.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: بدیهی است اگر تمهیدات لازم برای ایجاد امکانات در این بخش اندیشیده نشود در زمان وقوع حوادث طبیعی و برخی بحران‌ها خدمات‌رسانی به مصدومان با مشکل مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *