جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسول اشتودان شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان کردستان در سنندج، افزود: با توجه به پتانسیل های خوب…

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسول اشتودان شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان کردستان در سنندج، افزود: با توجه به پتانسیل های خوب گردشگری در دامنه کوه آبیدر این طرح ها باید با همکاری شهرداری سنندج، منابع طبیعی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دستور کار قرار گیرد تا بتوان این بسته ها را با توجه به پتانسیل های موجود به سرمایه گذاران توانمند واگذار نمود.

وی تصریح کرد: توسعه و رونق گردشگری بر پایه ورود سرمایه گذار و حمایت و هدایت آنها برای اجرای هر چه بهتر طرح های توسعه گردشگری در این منطقه نمونه گردشگری استوار است.

وی در ادامه به بحث کمپینگ گردشگری قشلاق – گریزه اشاره کرد و گفت: این طرح با مشارکت شهرداری و شرکت آب منطقه ای و نظارت این اداره کل برای امضای تفاهم نامه بین ادارات شهرداری و آب منطقه ای آماده است که قرارداد آن بعد از امضاء ادارات مرتبط وارد مرحله اجرایی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری کردستان در ادامه سخنانش به بحث سرمایه گذاری در حاشیه سدها اشاره کرد و افزود: با همکاری شرکت آب منطقه ای، سازمان جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، تعداد 9 مورد موافقت نامه اصولی برای طرح های سرمایه گذاری در حاشیه سدهای استان کردستان صادر شده است و این طرح ها با نظارت اداره محیط زیست استان برای جلوگیری از معضلات زیست محیطی به اجرا در خواهند آمد.

اشتودان افزود: این طرح ها شامل دو طرح در سد گاران، دو طرح در سد شهید کاظمی، دو طرح در سد گاوشان، دو طرح در سد بانه و یک طرح جامع گردشگری در سد سنگ سیاه است.

وی در پایان گفت: بحث های انجام شده باید در راستای توسعه صنعت گردشگری و ایجاد طرح های سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری استان انجام گیرد و اینها همه نیازمند تعامل و همکاری تمام مدیران ادارات استان و حمایت آنها از سرمایه گذاران بخش خصوصی است تا بتوانیم پتانسیل های گردشگری استان را تقویت و توسعه دهیم.ک/3

7346/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.