چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر صادق اسکندری ظهر چهارشنبه در جلسه کمیسیون امنیت کارگری استان اظهارداشت: در حال حاضر 1400 واحد اقتصادی دارای…

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر صادق اسکندری ظهر چهارشنبه در جلسه کمیسیون امنیت کارگری استان اظهارداشت: در حال حاضر 1400 واحد اقتصادی دارای مشکل در استان وجود دارد كه سرمایه در گردش، مسائل مربوط به مدیریت واحدها و نبود زیرساختهای لازم از عمده مسائل و مشکلات این واحدها به شمار می رود.

وی تغییر در مدیریت و نوع مکانیزم‌های این واحدها را از راهکارهای حل مسائل و مشکلات عنوان کرد و افزود: متاسفانه بعضی از واحدها هم از نظر اشتغال و هم از نظر بلوکه کردن اموال دولت، استان را متضرر کرده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در ادامه گزارشی از وضعیت طرح های اقتصادی و صنعتی استان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر دو هزار و 586 فقره طرح صنعتی در استان در حال اجراست.

وی اضافه کرد: با صدور 145 پروانه بهره برداری در سال گذشته، بالغ بر 6 هزار و 409 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان صورت گرفته و بیش از 4 هزار نفر در طرح های به بهره برداری رسیده مشغول به کار شده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: این میزان سرمایه‌گذاری سبب شده که اشتغالزایی استان در بخش صنعت شاهد رشد 191درصدی نسبت به سال 91 باشد.

اسکندری با بیان اینکه آذربایجان غربی از نظر سرمایه گذاری در بخش صنعت در سال گذشته نسبت به سال91 از رشد 363 درصدی برخوردار بوده است، اظهار داشت: هم اکنون تعداد 2هزار و 885 واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری 38 هزار و 420 در استان فعالیت می کنند که زمینه اشتغال حدود 64 هزار و 677 نفر را در استان فراهم نموده اند.

وی مبلغ سرمایه ‌گذاری طرح‌های صنعتی آذربایجان غربی را 93 هزار و 518 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در صورت بهره برداری از این طرح های صنعتی پيش بيني مي شود برای 7 هزار و 832 نفر فرصت اشتغال در حوزه صنعت استان ايجاد شود.

 اسکندری همچنین ساماندهی محصولات واحدهای صنفی تولیدی در بخش بازارهای داخل، شبکه های توزیع و صادرات، برندسازی، شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی تولیدی در قالب شهرکها و مجتمع های صنفی تخصصی، برگزاری نمایشگاه های تخصصی و شناسایی شیوهای جدید فروش از مهم ترین برنامه های این سازمان در راستای توسعه بخش صنعتی استان برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.