سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: با اعتبار یاد شده 20 کیلومتر از این…

ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: با اعتبار یاد شده 20 کیلومتر از این مسیر 60 کیلومتری چهار خطه خواهد شد که 10 کیلومتر آن از سوی اسفراین و 10 کیلومتر از طرف بجنورد صورت می گیرد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این طرح افزود: با تکمیل و بهره برداری از طرح یاد شده ، بخش زیادی از شلوغی این محور بخصوص در نزدیکی شهرها کاسته شده و تردد در این مسیر کوهستانی امن تر می شود.

وی در خصوص ارتقای دهستان ˈبامˈ به بخش و بخش ˈبام و صفی آبادˈ به شهرستان، به عنوان یکی از انتظارات مردم این منطقه، نیز گفت: این طرح در حد پیشنهاد در حال پیگیری است که باید از مجاری قانونی برای اجرای آن اقدام شود.

پرویزی افزود: البته موضوع تغییر قانون تقسیمات کشوری نیز اکنون در دستور کار است که دولت با نگاهی نو سعی دارد شرایط را برای ارتقا سخت تر کند و به نظر می رسد اگر طرح های پیشنهادی ارتقا در استان به آن برخورد کند، کار مشکل و طولانی شود.

استاندار خراسان شمالی به پیشرفت بالای 50 درصدی قطعه اول راه آهن آنتنی جوین – اسفراین اشاره کرد و افزود: این محور ریلی از طرح های زیربنایی استان است که دسترسی استان به خط آهن سراسری را ممکن می سازد.

پرویزی گفت: قطعه نخست این مسیر ریلی به طول 25 کیلومتر در حال اجراست و قطعه دوم آن نیز در حال واگذاری به پیمانکار است.

وی گفت: ادامه طرح راه آهن آنتنی مزبور که بنا است بین اسفراین – بجنورد اجرا شود به دلیل کوهستانی بودن مسیر دارای شرایط سختی است که اکنون کارهای مطالعاتی آن در حال اجراست.

عملیات اجرای خط آهن آنتنی جوین – اسفراین برای اتصال اسفراین به راه آهن سراسری از بهمن 90 با تخصیص 174 میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب بجنورد، سومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی است. ک/3

7183/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.