دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۹

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از اسوشیتد پرس، یک کشتی نظامی روسیه به همراه 400 تن از اعضای نیروی دریایی این…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از اسوشیتد پرس، یک کشتی نظامی روسیه به همراه 400 تن از اعضای نیروی دریایی این کشور وارد فرانسه شدند.

گفته می‌شود علی‌رغم مخالفت‌های بسیاری از کشورهای منطقه، فرانسه یک کشتی جنگی را به عنوان بخشی از قرارداد 1.6 میلیارد دلاری خود با روسیه به این کشور فروخته است. اکنون نیز روسیه اعضای نیروی دریایی خود را برای آموزش‌های ویژه در رابطه با این نوع از کشتی‌های جنگی، به فرانسه اعزام کرده است.

 این بزرگ‌ترین قرارداد فروش تجهیزات نظامی کشورهای عضو ناتو به مسکو است که انتقادات زیادی را از سوی کشورهای غربی متوجه فرانسه کرده است. 

گفته می‌شود علی‌رغم تهدید بسیاری ازکشورهای غربی به تحریم روسیه، فرانسه بخش‌های مختلف این قرارداد را به مرحله اجرا در می‌آورد. کشتی جنگی که فرانسه طی این قرارداد در اختیار روسیه قرار داده است، ظرفیت حمل بیش از 700 نفر، 16 هلیکوپتر، و بیش از 50 خودروی نظامی را دارد. اعضای نیروی دریایی روسیه قرار است طی دو هفته آینده تحت آموزش‌های نظامی ویژه قرار گیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *