شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۹

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈداوود کشاورزیانˈ ظهر شنبه در حاشیه بازدید از عملیات ساختمانی پایانه مرزی ماهیرود در گفت و گو با…

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈداوود کشاورزیانˈ ظهر شنبه در حاشیه بازدید از عملیات ساختمانی پایانه مرزی ماهیرود در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میزان طول، ترافیک و خرابی راه ها، شاخصهای تعیین میزان اعتبار برای توسعه راه های کشور هستند.

وی در خصوص عملیات ساختمانی پایانه مرزی ماهیرود گفت: تاکنون 90 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایانه هزینه شده و برای تکمیل نهایی و افتتاح آن 70 میلیارد ریال دیگر باید هزینه شود.

این اظهارات در حالی است که ˈابراهیم نصریˈ مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان جنوبی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود: 60 میلیارد ریال برای ساخت پایانه مرزی ماهیرود هزینه شده و برای تکمیل آن 50 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

پایانه مرزی ماهیرود در زمینی به مساحت 10 هکتار با 70 درصد و سالن تجاری آن با مساحت 2800 مترمربع و 98 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

سایت اداری ماهیرود شامل پایانه، سالن گمرک، بخش گذرنامه، سالن قرنطینه و بازارچه مرزی در فاصله 240کیلومتری شهرستان بیرجند و در فاصله 140 کیلومتری شهرستان سربیشه واقع شده است.

ماهیرود از نظر موقعیت جغرافیایی در فاصله 150 کیلومتری استان فراه افغانستان قرار دارد و قلعه کاه، کین، جوین، اناردره، خاک سفید، چین و بکوا نیز شهرهای مجاور آن هستند.666/110

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *