400 میلیارد ریال برای توسعه راه های خراسان جنوبی در نظر گرفته شد

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈداوود کشاورزیانˈ ظهر شنبه در حاشیه بازدید از عملیات ساختمانی پایانه مرزی ماهیرود در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میزان طول، ترافیک و خرابی راه ها، شاخصهای تعیین میزان اعتبار برای توسعه راه های کشور هستند.

وی در خصوص عملیات ساختمانی پایانه مرزی ماهیرود گفت: تاکنون 90 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایانه هزینه شده و برای تکمیل نهایی و افتتاح آن 70 میلیارد ریال دیگر باید هزینه شود.

این اظهارات در حالی است که ˈابراهیم نصریˈ مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان جنوبی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود: 60 میلیارد ریال برای ساخت پایانه مرزی ماهیرود هزینه شده و برای تکمیل آن 50 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

پایانه مرزی ماهیرود در زمینی به مساحت 10 هکتار با 70 درصد و سالن تجاری آن با مساحت 2800 مترمربع و 98 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

سایت اداری ماهیرود شامل پایانه، سالن گمرک، بخش گذرنامه، سالن قرنطینه و بازارچه مرزی در فاصله 240کیلومتری شهرستان بیرجند و در فاصله 140 کیلومتری شهرستان سربیشه واقع شده است.

ماهیرود از نظر موقعیت جغرافیایی در فاصله 150 کیلومتری استان فراه افغانستان قرار دارد و قلعه کاه، کین، جوین، اناردره، خاک سفید، چین و بکوا نیز شهرهای مجاور آن هستند.666/110

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*