شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرنگار محمدعلی توحیدی پیش از ظهر شنبه در همایش ناظران شبکه مردم نهاد شهرستان کرمان وسعت این شهرستان را 45 هزار…

به گزارش خبرنگار محمدعلی توحیدی پیش از ظهر شنبه در همایش ناظران شبکه مردم نهاد شهرستان کرمان وسعت این شهرستان را 45 هزار کیلومتر مربع دانست و گفت: نظارت بر امور در شهرستانی با 700 هزار نفر جمعیت کاری سنگین بوده و با امکانات دولتی امکان ناپذیر است.

 وی با اشاره به لزوم همکاری مردم در این زمینه گفت: طرح ناظرین شبکه مردم نهاد شهرستان کرمان با شرکت 400 ناظر اجرا می‌شود.

این مسئول تعداد ناظران در نظر گرفته شده برای این طرح در سراسر استان را هزار نفر عنوان و تصریح کرد: براساس این طرح ناظران بر مواردی چون حاشیه نشینی، ساخت و سازها، صدور پروانه‌های ساخت، امور مربوط به درمان، بانک‌ها، استخدام‌ها، بیمه، موارد مربوط به آب، برق، صنوف، صنایع، معادن، امور تحصیلی دانش آموزان و دانشگا‌ه‌ها نظارت می‌کنند.

فرماندار کرمان با اشاره به اهمیت نظارت بر امور افزود: این امر باعث کاهش خطاها، افزایش سرعت رسیدن به هدف، کم شدن هزینه‌ها، رفع نقاط ضعف و کسب نتایج بهتر می شود.

وی با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت های مردمی گفت: ناظران از میان افراد نخبگان و افراد باتجربه و از تخصص های متفاوت انتخاب می شوند.

توحیدی سرعت عمل و دقت را لازمه کار ناظران دانست و تصریح کرد: بکارگیری افراد متخصص از بطن جامعه سبب می شود که گزارشات صحیحی جمع آوری شده و ناظران با ارتباط با شبکه سامد با شماره تماس 111  گزارشات خواسته شده در زمینه های گفته شده را ذکر می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.