جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید نبی رسولی در آیینی که با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید نبی رسولی در آیینی که با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت : رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر دشمن تا دندان مسلح را به زانو در آورند .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره دوران دفاع مقدس تصریح کرد : حماسه سوم خرداد باید همیشه در اذهان ملت زنده بماند و ما باید حماسه به یاد ماندنی فتح خرمشهر را برای همیشه زنده نگه داریم و آن را برای نسل امروز جامعه تبیین کنیم . فرماندار ابرکوه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره 15خرداد افزود: امروز جهان اسلام ، انقلاب اسلامی را به نام امام خمینی (ره) و خلف صالح آن مقام معظم رهبری می شناسند .

رسولی تاکید کرد: الگو بودن انقلاب اسلامی در کشورهای جهان اسلام مرهون زحمات و تفکرات امام راحل است .

وی خواستار حضور فعالانه در مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در روز 14 خرداد در نقاط مختلف این شهرستان برگزار می شود ، شد .

امام جمعه ابرکوه هم در این آیین گفت : فتح خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران در برابر تمام توطئه های دشمنان و استکبار بود .

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی با گرامیداشت یاد خاطره امام خمینی (ره) وشهدای والامقام 15خرداد اظهار کرد: رزمندگان اسلام در عملیات فتح خرمشهر ابهت دشمن را که باحمایت استکبار جهانی همراه بود شکستند .

وی با بیان اینکه تکریم از سوم خرداد در واقع تکریم از ارزشهای دفاع مقدس است، ادامه داد: پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام در آزادسازی خرمشهر یک روز بزرگ در تاریخ ایران اسلامی ثبت شد.

امام جمعه ابرکوه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) اضافه کرد: تشکل های مردمی باید برای برگزاری هرچه بهتر سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در جهت بزرگداشت اندیشه و تفکرات والای آن حضرت تلاش مضاعف داشته باشند .

وی تصریح کرد: سالروز ارتحال امام خمینی(ره) فرصتی مناسب برای معرفی و شناساندن ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) در ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) به نسل های امروز و آینده است .

در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه گفت : برگزاری حماسه سوم خرداد در ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه روز شنبه سوم خردادماه در این ناحیه برگزار می شود .

سیف اله ابراهیمی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و آیین های ویِژه سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) اظهارداشت : همایش پیاد روی خانوادگی ، عطر افشانی گلزار شهدا ، پخش سرود حماسی دفاع مقدس و فتح خرمشهر ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی، ایستگاه صلواتی و اعزام بیش از 400 نفر از اقشار مردم به حرم مطهر حضرت امام (ره) درتهران و برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و شهدای 15 خرداد در روز 14 خرداد از جمله برنامه های گرامیداشت ایام خرداد ماه در ابرکوه است./3

7539/1968

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.