چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۷

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، از وجود 400 نفر نیروی مازاد و کمبود نیروی متخصص در آموزش و پرورش استان خبر داد….

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، از وجود 400 نفر نیروی مازاد و کمبود نیروی متخصص در آموزش و پرورش استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، “عبدالرضا فولادوند” چهارشنبه 19 شهریور سال جاری، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، دلیل مازاد را تغییر در جمعیت دانش آموزی دانست و افزود: با تغییر سیستم آموزشی در سال‌های آینده با کمبود نیرو مواجه خواهیم بود.

وی گفت: به ازاء هفت نفر یک نیرو اضافه می‌شود و امسال اولین سالی است که تمامی معلمان دوران ضمن خدمت را گذرانده‌اند.

اختصاص 10 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به آموزش و پرورش استان

وی با اشاره به اختصاص 10 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به آموزش و پرورش اظهار کرد: دو میلیون تومان از این اعتبار به خرید انشعابات و هشت میلیون تومان نیز به سیستم‌های گرمایشی اختصاص داده شده که تا آذر ماه به اتمام می‌رسد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 3500 آموزشگاه، 12 هزار و 500 کلاس درس، 282 هزار دانش آموز و 25 هزار و 818 معلم در استان در حال فعالیت هستند.

فولادوند تاکید کرد: انتخاب رشته دانش‌آموزان دوره متوسطه صرفا بر اثر علاقه نیست بلکه ظرفیت مدارس نیز باید در نظر گرفته شود.

نوبت بعداظهر مدارس پرتراکم فعال می‌شود

وی از فعالیت دوباره نوبت بعدازظهر بعضی از مدارس پرتراکم استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 58 کلاس پنج و زیر پنج نفر و 11 کلاس یک و دو نفری در استان وجود داشته و تعداد محدودی از مدارس نیز بالای 36 نفر هستند.

فولاوند با اشاره به پروژه مهر گفت: این پروژه در راستای آمادگی برای شروع سال تحصیلی در نظر گرفته شده که از اواخر بهمن سال گذشته آغاز شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.