چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، صیاد آزاد بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت هفته بهزیستی در پارس آباد افزود: افراد تحت پوشش شامل…

به گزارش خبرنگار مهر، صیاد آزاد بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت هفته بهزیستی در پارس آباد افزود: افراد تحت پوشش شامل 27 معلول ضایعه نخاعی، 600 معلول ذهنی، 27 کم بینا، چهار نا شنوا، 44 سالمند، شش معلول جسمی حرکتی و 188 نفر نیز معلولیت ترکیبی بوده و 365 نفر نیز مستمری بگسر هستند.

وی تصریح کرد: با هدف کمک و مساعدت به خانواده هاي معلولان قطع نخاعی تحت پوشش اين نهاد حمايتي که در منازل خود بستري هستند، خدمات پزشکي عرضه شده و 120 هزار تومان کمک هزينه نگهداري هم به خانواده های آنها پرداخت می شود.

رئیس اداره بهزیستی پارس ادامه داد: علاوه بر اين تاکنون به 24 نفر از معلولان تحت پوشش بهزيستي کمک هزينه ازدواج، هزینه کاشت حلزون و در حوزه توانبخش هزینه پای مصنوعی و کفش طبی، کمک هزینه مسکن، 26 کمک تحصیل دانشجویان نفر و… پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان بهزیستی خدمات‌رسانی به معلولان و افراد ناتوان است که از همه توان و ظرفیت در این راه استفاده می شود.

آزاد بر ضرورت مناسب ‌سازی اماکن دولتی وعمومی در این شهرستان تاکید کرد و متذکر شد: بر اساس ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی موظفند برای مناسب‌سازی معابر شهری و عبور و مرور معلولان در طراحی و احداث ساختمان‌ها و… خدماتی را برای معلولان در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *