شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۱۲:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ميرامامي صبح امروز در جمع خبرنگاران بیان داشت: در طي ۶ ماهه نخست سال جاري ۴۰۷ خانوار زنداني…

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ميرامامي صبح امروز در جمع خبرنگاران بیان داشت: در طي ۶ ماهه نخست سال جاري ۴۰۷ خانوار زنداني تحت حمايت اين نهاد مقدس قرار گرفته که از این تعداد ۳۹۵ خانوار در مناطق شهري و ۱۲ خانوار در مناطق روستايي ساکن هستند.

وی بیان داشت: در حال حاضر جمعيت خانواده زندانيان مور حمايت شامل یک هزار و ۴۱۰ نفر شهري و ۶۰ نفر روستايي است ادامه داد: از اين تعداد ۵۵۰ نفر را مردان  و تعداد ۹۲۰ نفر را خانم ها تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه در طي نيمه نخست سال جاری يک ميليارد و ۹۸۲ ميليون ريال کمک هاي مختلف به صورت نقدي و غير نقدي به خانواده هاي زندانيان تحت پوشش اين نهاد پرداخت شده است ادامه داد: اين کمک ها در قالب فرهنگي، درماني، ازدواج، جهيزيه، اجاره مسکن، خودکفايي، خدمات مددکاري، مشاوره و جبران خسارت پرداخت شده است.

وی اذعان داشت: خانواده هاي نيازمندي که سرپرست آنها بنا به دلايلي دوران محکومیت خود را در زندان طی می کنند از جمله افراد تحت حمايت اين نهاد مقدس هستند.

وي افزود: خانواده های زندانی تحت حمایت کمیته را اغلب افراد تشکیل می دهند که خطايي به عمد مرتکب نشده و سابقه محکوميت قضايي نيز نداشته اما به دليل بدهي بابت پرداخت جريمه يا ديه در زندان بسر می برند.

۸ هزار مددجو مستعد خودکفایی شناسایی شد

مديرکميته امداد شهرستان زاهدان همچنین از شناسایی ۸ هزار و ۶۷ نفر از مددجويان مستعد خودکفايي با دارا بودن درجه مهارت و توان اجرايي خبر داد و افزود: کمیته امداد با پرداخت تسهيلات به دنبال توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای این مددجویان است.

وی گفتک کمیته امداد به منظور ايجاد زمينه هاي اشتغال، حرفه آموزي و خودکفايي نيازمندان تحت پوشش، تسهيلات قرض الحسنه را در اختيار مددجويان قرار مي دهد تا بتوانند از نظر اقتصادي توانمند و خودکفا شوند.

وی طرح هاي اشتغال زايي کميته امداد را در رشته هاي کشاورزي، باغداري، خدمات، صنايع دستي و دامپروري عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تعداد ۳۶۶ نفر از مددجويان طرح هاي خودکفايي اين نهاد در شهرستان زاهدان تحت پوشش بيمه تأمين اجتماعي بوده و از تمامي مزاياي اين بيمه برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *