چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین حق پرست با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: این مسابقه با کمک محمد رستم پور خیر…

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین حق پرست با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: این مسابقه با کمک محمد رستم پور خیر و فعال فرهنگی آذربایجان شرقی برگزار می شود که پیش از این نیز وی مرمت خانه پدری استاد شهریار در روستای خشکناب بستان آباد را بر عهده گرفته بود.

وی با بیان اینکه مقبره عاشیق قشم در کندرود قرار گرفته و با برگزاری مسابقه معماری، به زودی یادمانی برای مقبره این هنرمند موسیقی عاشیقی طراحی و ساخته می شود، گفت: مسابقه معماری ساخت یادمان مقبره عاشیق قشم با هزینه محمد رستم پور و توسط دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، انجمن صنفی مهندسان معمار آذربایجان شرقی و گروه های معماری برنامه ریزی شهری دانشگاه تبریز برگزار می شود.

حق پرست همچنین در خصوص آخرین مهلت ارسال آثار نیز گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را تا بیستم ماه جاری به دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز تحویل دهند.

وی افزود: این اداره کل با تمام توان تلاش می کند تا در کنار حفظ و حراست از آثار تاریخی، معرفی خوب و جامعی از بزرگان هنر، فرهنگ و تاریخ آذربایجان شرقی داشته باشد.

لازم به یادآوری است که “عاشیق قشم” هنرمند برجسته موسیقی و نوازنده بنام عاشیقی اهل کندرود از توابع بستان آباد است که کتاب شعر ” ائل منی آتماز ” را نیز از خود به یادگار گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.