یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۹

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات کردستان، آزاد حکمت روز دوشنبه در دیدار کارکنان شرکت مخابرات استان با…

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات کردستان، آزاد حکمت روز دوشنبه در دیدار کارکنان شرکت مخابرات استان با نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه خدمات رسانی به روستاییان از اولویت های کاری شرکت است گفت: هم اکنون تعداد یک هزار و 588 روستا دارای ارتباط هستند.

وی یاد آور شد: با اجرای برنامه های مدون در آینده نزدیک هیچ روستایی در استان کردستان بدون ارتباط نخواهد ماند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان در ادامه از اجرای طرح ملی هم کد سازی تلفن ثابت در استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این طرح با هدف سهولت در ارتباطات درون استانی اجرا می شود.

وی همچنین از اجرای طرح حذف هزینه جابجایی و بین شهری سیم کارت های دائمی همراه اول در راستای مشتری مداری خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح هزینه جابجایی و بین شهری سیم کارت های دائمی همراه اول حذف شده و تعرفه یکسانی در سراسر کشور اعمال شده است.

حکمت با بیان اینکه اکنون 487 هزار و 621 شماره تلفن ثابت در استان مشغول بکار است افزود: در حوزه تلفن همراه نیز یک میلیون و 90 هزار و 222 شماره همراه در استان مشغول بکار است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارائه خدمات مخابراتی و توسعه زیر ساخت های استان، می تواند در بخش های مختلف نقش بسزایی ایفا کند.

حکمت به گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: توسعه فناوری‏های ارتباطات و اطلاعات در برنامه‏های همه جانبه استان گامی موثر در ارتقا و افزایش بهره وری است که می‏تواند تحول کیفی اهداف، برنامه ها، و شیوه‏های جدیدی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: شرکت مخابرات استان کردستان در راستای همکاری با سازمان ها و نهادهای استان جهت تقویت و برقراری زیر ساخت ها و خدمات مخابراتی آماده است.

حکمت با بیان اینکه اینترنت به عنوان زیر ساخت ملی، یک استراتژیک خوانده می شود افزود: برقراری چنین زیرساخت های استراتژیکی برای استان مهم به نظر می رسد.

به گفته وی توسعه زیر ساخت ها ی اینترنتی می تواند بهبود بهره وری اقتصادی، آموزش، بهداشت و سلامتی و کیفیت زندگی خصوصاً درمناطق حاشیه ای شود.ک/2

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.