پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۶

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی( سنا)؛ با اعلام آمادگی سهامداران عمده حقوقی، شرکت‌های تابعه ناشر، صندوق…

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی( سنا)؛ با اعلام آمادگی سهامداران عمده حقوقی، شرکت‌های تابعه ناشر، صندوق های اختصاصی بازارگردانی و صندوق توسعه بازار سرمایه برای انتشار اوراق اختیار فروش تبعی، این اوراق برای سهام 29 شرکت، از روز شنبه هفتم تیرماه منتشر می‌شود.

براساس این گزارش، قیمت فروش اوراق اختیار فروش تبعی به گونه‌ای خواهد بود که سهامداران با خرید آن و در اختیار داشتن سهام مربوطه، به میزان حداقل 20 درصد سالیانه (به صورت روزشمار و متناسب با تعداد روزهای باقیمانده تا تاریخ اعمال) بازدهی کسب می کنند، بدیهی است این میزان، حداقل بازدهی تضمین شده سهام خواهد بود و در صورت وجود بازده مازاد (افزایش قیمت سهم به بالاتر از قیمت اعمال)، آن نیز به سرمایه گذاران تعلق خواهد گرفت.

با توجه به اعلام آمادگی سهامداران عمده، شرکتهای تابعه ناشر، صندوق‌های بازارگردانی اختصاصی و صندوق توسعه بازار سرمایه و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، اوراق اختیار فروش تبعی برای سایر نمادهای معاملاتی نیز متعاقباً با هماهنگی سهامداران عمده حقوقی و ناشران عرضه خواهد شد.

همچنین حجم عرضه روزانه با هماهنگی سهامداران حقوقی و ناشران، متناسب با تقاضای بازار قابل افزایش خواهد بود.
سایر شرایط عرضه اوراق اختیار فروش تبعی به شرح ذیل می باشد:
1- تاریخ اعمال: برای کلیه اوراق فوق 93/10/03 است.
2- دوره معاملاتی: از 93/4/07 تا 93/9/30
3- روش محاسبه قیمت فروش اوراق اختیار فروش تبعی در هر روز :
4- سهامداران باید در پایان هر روز معاملاتی حداقل به میزان اوراق اختیار فروش تبعی هر سهم که تحت مالکیت دارند، مالکیت سهام مربوطه را نیز در اختیار داشته باشند. در غیر این‌صورت مازاد اوراق اختیار فروش تبعی نسبت به تعداد سهام مربوطه باطل خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.