چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۰

ˈ امید کهرباییˈ روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه به خبرنگار ایرنا افزود: 73 درصد زندانیان این زندان از شهرستان شاهرود، 27…

ˈ امید کهرباییˈ روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه به خبرنگار ایرنا افزود: 73 درصد زندانیان این زندان از شهرستان شاهرود، 27 درصد غیربومی و 21 نفر نیز تبعه کشور افغانستان هستند.

وی با بیان اینکه در سال 92 بیشترین تعداد زندانیان مربوط به اسفند و کمترین آن در فروردین بوده است ،تصریح کرد: آمار جمعیت کیفری در زندان جوان است و در حوزه پیشگیری ، باید بیشتر فعالیت شود.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت های مناسب فرهنگی مذهبی در زندان شاهرود 20 نفر حافظ قرآن شده اند تاکید کرد: سه نفر دانشجو نیز با حمایت و زیرنظر زندان، مشغول تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: در بحث اشتغال و حرفه آموزی در زندان با اجرای تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای، کلاس های کارآموزی برگزار و گواهینامه معتبر به این افراد ارائه می شود.

رییس زندان شاهرود با بیان اینکه سال گذشته، 95 درصد از ورودی های زندان شاهرود مرد و پنج درصد زن بودند، خاطر نشان کرد: 44 درصد این افراد مجرد و 56 درصد متاهل هستند.

کهربایی گفت: دو درصد از مجموع زندانیان زیر 18 سال و 34 درصد در محدوده سنی 18 تا 25 سال و 39 درصد در رده سنی 26 تا 35 سال و 25 درصد نیز، بالای 35 سال هستند.

وی تاکید کرد: در این زندان 161 نفر بیسواد، 89 نفر دارای مدارک دانشگاهی لیسانس، 13 نفر فوق لیسانس و سه نفر دارای مدرک دکترا هستند.

رییس اداره زندان شهرستان شاهرود ادامه داد: خیرین شاهرودی سال گذشته در شب گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با کمک های نقدی خود 10 نفر را آزاد کردند.

کهربایی گفت: امسال نیز در 17 ماه مبارک رمضان مصادف با 24 تیر جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدی در کانون ملی شهید بهشتی شاهرود برگزار می شود.ک/3

7358/1496/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.