شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۶

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان، از انتخاب 43 روستای سمنان به‌عنوان روستای پایلوت در بخش گردشگری و اشتغال خبر داد….

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان، از انتخاب 43 روستای سمنان به‌عنوان روستای پایلوت در بخش گردشگری و اشتغال خبر داد.

«کمال طاهریان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان، با اشاره به اینکه در دولت «تدبیر و امید» نگاه دولت به توسعه‌ی روستاها تغییر کرده است، گفت: امروزه نگاه دولت «تدبیر و امید» به توسعه‌ی روستاها، نگاه همه‌جانبه و توسعه‌ی متوازن است.

وی افزود: بیش از سه دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد، در ابتدا نگاه دولت‌ها به توسعه‌ی روستاها، نگاه یک جانبه بود و فقط زیرساخت‌ها را هدف قرار می‌دادند، اما امروزه در دولت «تدبیر و امید»، این نگاه، به سمت توسعه‌ی همه‌جانبه و توسعه‌ی متوازن تغییر کرده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه توسعه‌ی متوازن و همه‌جانبه لازمه‌ی توسعه و آبادانی روستاها و کاهش مهاجرت‌ها از روستاها به شهر است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار، توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی روستاها را در پی دارد.

طاهریان ادامه داد: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث ابلاغ سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی»، کمیته‌ی توانمندسازی در روستاها تشکیل شده است، استاندار سمنان نیز با تأکید بر ایجاد اشتغال در روستاها، بر تهیه‌ی سند توسعه‌ی روستایی نیز تأکید ویژه و جدی داشتند.

وی افزود: در همین راستا، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان ضمن تهیه‌ی فهرستی از روستاهای هدف و الگو با دو ظرفیت گردشگری و اشتغالزایی، 43 روستا، یعنی 16 روستا در بخش گردشگری و 27 روستا در بخش اشتغالزایی به‌عنوان روستای پایلوت انتخاب شدند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان افزود: در راستای تدوین و تهیه‌ی سند توسعه‌ی روستایی، دهیاران روستاها نیز ضمن آشنایی با این دو ظرفیت ویژه‌ی گردشگری و اشتغال، بمنظور توسعه‌ی اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، موظف شدند نسبت به آگاهسازی، اطلاع‌رسانی روستائیان و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و اشتغال روستایی، همکاری‌های لازم با دستگاه‌های مربوط را داشته باشند.

طاهریان خاطرنشان کرد: عمده مشکلات روستاها در بخش اشتغال و گردشگری به نبود زمینه‌ی مناسب برای اشتغال روستایی و عدم وجود تسهیلات و پشتیبانی مناسب برای کسب و کار روستایی هم‌چنین نبود زیرساخت در بخش گردشگری بر می‌گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.