پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علیرضا قدمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان با بيان اينكه بيش از 50 درصد از مجروحين اين…

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علیرضا قدمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان با بيان اينكه بيش از 50 درصد از مجروحين اين تصادفات گاها جراحت هاي سنگيني ديده اند، افزود: مهمترين راهكار براي رفع اين مشكل فرهنگ سازي استفاده مناسب از موتورسيكلت است.

اين مسئول گلستاني ضمن ابراز نارضايتي از آمار بالاي كشته شدگان در تصادفات موتورسيكلت، اظهار كرد: 70درصد از تصادفات گلستان مربوط به موتورسيكلت و 60 درصد از فوتي ها در سال گذشته مربوط به اينگونه  تصادفات بوده است.

وي با اعلام اين نكته كه متاسفانه بسياري از موتورسواران به مقررات توجه نمي كنند، گفت: در استان مهمترين مشكل ما بحث فرهنگ سازي استفاده از كلاه ايمني در هنگام موتورسواري است زيرا بيشتر آمار تصادفات و تلفات ناشي از آن، عدم استفاده از كلاه ايمني است.

وي ادامه داد:  حدود 200 هزار دستگاه موتور در استان وجود دارد و برابر آمارها شايد بيش از 90 درصد آنها بدون گواهينامه موتورسيكلت اقدام به استفاده از آن مي كنند.

فرمانده پلیس راه گلستان با بيان اينكه 35 دستگاه تعريف شده براي فرهنگسازي تعریف شده است گفت: در امر ترافيك كه مهمترين دستگاه فرهنگ ساز رسانه ملي است و پس از آن ساير رسانه هاي گروهي، پليس، آموزش و پرورش و مراكز آموزشي به صورت عام و تمام نهاد هاي آموزشي خصوصی است.

وي خاطر نشان كرد: جامعه شناسان به اين نتيجه رسيدند كه بحث فرهنگ سازي در بحث ترافيك از دوران خردسالي بايد آغاز شود تا تاثيرگذار باشد.

سرهنگ قدمی از همكاري پليس راه استان به همراه اداره كل حمل و نقل پايانه ها براي برگزاي همايش يك روزه آموزش ويژه موتور سواران خبر داد و اظهاركرد:  اين همايش در نقاط مختلف استان با هدف فرهنگ سازي در استفاده از كلاه ايمني برپا مي شود.

وي ضمن اشاره به اين نكته كه در اين همايش يكروزه كلاه ايمني به صورت رايگان در بين موتورسوارن توزيع مي شود، گفت: اميدواريم به مرور فرهنگ استفاده از كلاه ايمني و پس از آن رعايت مقررات كه بسيار ضروري است، نهادينه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *