یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۴:۳۹

پیمان آرامون روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 9 هزار و 617 تاکسی گردشی و خطی در آذربایجان غربی…

پیمان آرامون روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 9 هزار و 617 تاکسی گردشی و خطی در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد، چهار هزار و 271 دستگاه فرسوده هستند.

وی اضافه کرد: علاوه بر تاکسی های گردشی و خطی، افزون بر 11 هزار و 300 مورد تاکسی بی سیم، آژانس تاکسی تلفنی تحت نظارت شهرداری ها و اتحادیه های امور صنفی در استان فعالیت دارند.

وی از اجرای طرح ویژه نوسازی تاکسی های فرسوده در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: این طرح در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت آغاز شده است.

مدیر حمل و نقل و ترافیک آذربایجان غربی ادامه داد: بر اساس این طرح، دارندگان تاکسی های فرسوده با مدل های پایان 83 به قبل می توانند در راستای نوسازی تاکسی های خود اقدام کنند.

آرامون گفت: این متقاضیان می توانند به صورت خرید نقدی و یا با استفاده از تسهیلات پیش بینی شده در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده شرکت کنند.

وی افزود: ارتقای کیفیت خدمات تاکسی ها، ایجاد جذابیت بیشتر سفر با خودروهای حمل و نقل عمومی، کاهش حجم ترافیک، کاهش استفاده از خودروهای شخصی، کمتر شدن میزان آلودگی هوا از جمله اهداف اجرایی این طرح در آذربایجان غربی هستند.

نزیک به 21 هزار تاکسی در آذربایجان غربی فعالیت دارند.

8137/581

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.