پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۵۵

مهدی امید در گفتگو با خبرنگار مهر، حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان را حوزه ای فعال دانست و اظهار داشت: نشریات دانشجویی دانشگاه…

مهدی امید در گفتگو با خبرنگار مهر، حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان را حوزه ای فعال دانست و اظهار داشت: نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان از سال 85 شروع به کار کرده که  این حوزه در عرصه های مختلف علمی، تخصصی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و طنز فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان در حوزه های علمی – تخصصی با 25 عنوان و در حوزه فرهنگی با 20 عنوان و در قالب هفته نامه، ماهنامه، فصل نامه و گاهنامه مشغول به فعالیت هستند.

مدیر اداره نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان به رتبه های برتر نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان در سطح کشور اشاره کرد و عنوان کرد: از سال 85 تا کنون نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان موفق به دریافت 28 رتبه برتر جشنواره های کشوری شده اند.

امید افزود: موفقیت دانشگاه لرستان در عرصه نشریات شامل بخش های گزارش نویسی، مقاله، صفحه آرایی، طرح روی جلد، عکس و بخش آثار بوده است.

وی یادآور شد: غرفه نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها که اخیرا برگزار شد بعنوان غرفه برتر کشور شناخته شد.

مدیر اداره نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان از برگزاری دومین کارگاه آموزشی نشریات در دانشگاه لرستان خبر داد و بیان داشت: در هر دوره از این کارگاه بسته کاملی شامل آیین نامه نشریات دانشجویی، صفحه آرایی، گرافیک، مقاله نویسی مطبوعاتی، گزارش نویسی مطبوعاتی، اخلاق مطبوعاتی، مدیریت در نشریات دانشجویی، آیین نگارش و ویرایش مطبوعات برای دانشجوها برگزار می شود.

امید استقبال دانشجویان دانشگاه لرستان را از حوزه نشریات دانشجویی بسیار مناسب دانست و گفت: دانشجویان این دانشگاه به حضور در حوزه نشریات دانشجویی بیش از حوزه فرهنگی تمایل نشان می دهند و تعداد مخاطبین نشریات نیز زیاد بوده بطوریکه مخاطبین نشریات دانشگاه لرستان به دو هزار نفر هم می رسند.

وی به برخی اهداف حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اهداف این حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین دانشجویان و آموزش آن ها در این حوزه است تا از این طریق بتوانیم دانشجویان توانمند در این حوزه را به مطبوعات استان و کشور معرفی کنیم.

مدیر اداره نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان تا کنون افراد زیادی که در حوزه نشریات دانشجویی فعالیت داشته اند به مطبوعات استان معرفی کرده است بطوریکه قالب افرادی که در مطبوعات و خبرگزاری های استان فعالیت می کنند در حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه لرستان فعالیت کرده اند.

امید عنوان کرد: دانشجویانی که در حوزه فرهنگی نشریات دانشجویی فعالیت می کنند تکنیک های روزنامه نگاری را یاد گرفته و افرادی که در حوزه علمی – تخصصی نشریات فعالیت دارند نیز با درک فضای علمی می توانند به ارائه مقالات علمی در نشریات دانشجویی بپردازند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از ابزارهای عمده در ورود به حوزه دکترا داشتن مقالات علمی است افرادی که در حوزه علمی نشریات دانشجویی مقالاتی داشته اند از امتیاز خوبی برخوردار خواهند شد و علاوه بر این شیوه مقاله نویسی علمی نیز در آن ها تقویت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.