چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل ياوري عصر سه شنبه در نشست خبري به مناسبت فرا رسيدن هفته جهاد كشاورزي( 21 الي 27 خرداد…

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل ياوري عصر سه شنبه در نشست خبري به مناسبت فرا رسيدن هفته جهاد كشاورزي( 21 الي 27 خرداد ماه)، اظهار كرد كه در اين هفته 45 پروژه بزرگ بخش كشاورزي در شهرستان هاي هشت گانه خراسان شمالي به بهره برداري مي رسد.

به گفته وي اين پروژه ها شامل دامداري، شيلات، توليدات گياهي، آب و خاك، استخرهاي ذخيره آب، گلخانه، صنايع تكميلي بخش كشاورزي، مرغداري و … هستند.

ياوري با اشاره به اين كه براي اجراي اين طرح ها در مجموع هشت ميليارد و 399 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است، افزود: از اين ميزان اعتبار سه ميليارد تومان از محل اعتبارات دولتي، چهار ميليارد تومان از منابع بانكي و بيش از يك ميليارد تومان نيز از محل آورده شخصي مجري تامين شده است.

به گفته وي با بهره برداري از اين تعداد پروژه براي 168 نفر به صورت مستقيم و نيز براي 469 نفر به شكل غيرمستقيم اشتغال زايي ايجاد مي شود و 566 خانوار روستايي نيز در شهرستان هاي مختلف از اين طرح ها بهره مند خواهند شد.

ياوري با اشاره به اين كه طرح هاي مزبور در بخش هاي آب و خاك، توليدات دامي، شيلات، صنايع كشاورزي و توليدات گياهي اجرا شده است، اضافه كرد: بخش آب و خاك با 20 پروژه و اعتبار 303 ميليارد توماني بيشترين سهم را در تعداد پروژه ها و اعتبار مصرفي به خود اختصاص داده است.

جذب 108 نيروي استخدامي در جهاد كشاورزي خراسان شمالي

رئيس سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به جذب 108 نفر نيروي استخدامي در اين سازمان همزمان با مهر ماه امسال، اظهار داشت: اين تعداد نيرو در آزمون استخدامي پذيرفته شده اند و از مهر ماه امسال به كار فرا خوانده مي شوند.

ياوري اعتبار تامين شده براي جذب اين تعداد نيرو را افزون بر يك ميليارد تومان ذكر و اضافه كرد: اين نيروها بر اساس تمامي اصول اداري و قانوني موجود در آزمون استخدامي شركت كرده و پذيرفته شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.