پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۴

به گزارش خرنگار مهر، محمد زمانی ظهر پنج شنبه در چهارمین کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان جنوبی به به وجود مشکلات عدیده در…

به گزارش خرنگار مهر، محمد زمانی ظهر پنج شنبه در چهارمین کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان جنوبی به به وجود مشکلات عدیده در حوزه کشاورزی ستان اشاره کرد و افزود: برای حل این مشکلات همه باید همفکری کنند.

زمانی با اشاره به راه اندازی بارگاه های بهداشتی زرشک در استان گفت: بارگاه های بهداشتی زرشک کد صنعتی دریافت کرده اند.

 وی همچنین به راه اندازی کارخانه زرشک در قاینات اشاره کرد و بیان داشت: این کارخانه هم اکنون دارای مشکلات مالی زیادی است که انتظار است مسئولان و بانکها در زمینه رفع مشکلات همکاری کنند.

وی از تولید 42 هزار تن چغندرقند در استان خبر داد و بیان کرد: در سال زراعی 81 این استان در محدوده جغرافیایی خراسان رضوی 171 هزار تن تولید چغندرقند داشته است.

وی با بیان اینکه این جابجایی سطح و تولید تصادفی نبوده است، تصریح کرد: باید در زمینه تغییر الگوی کشت و بهره وری در زمینه تولید این محصول در استان تلاش شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ارزش نهاده‌هایی که در بخش دام و طیور کشور مصرف می‌شود را 20 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در این استان 402 میلیارد تومان در بخش دام و طیور استفاده می‌شود.

زمانی با بیان اینکه واحدهای دام و طیور کشور در راستای استفاده از نهاده‌ها 35 هزار میلیارد تومان تولید دارند، تصریح کرد: میزان تولید واحدهای دام و طیور استان از مصرف نهاده‌ها 630 میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.